Paprika Dumas Balení obsahuje 30 semen | Neo seeds

 
 
Registrace
 
 
 
 

Paprika Dumas Balení obsahuje 30 semen

Paprika Dumas

Paprika Dumas

Naše cena s DPH:
15 Kč
Naše cena bez DPH:
13,04 Kč
Cena v cizí měně:
0,60 euro
Množství:
15
 
ks
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Balení obsahuje 30 semen

 

 

Popis

Paprika Dumas (Capsicum annuum L.) je poloraná odrůda sladké papriky určena pro pěstování na záhoně, do skleníků a foliovníků a protože je rostlina široce rozvětvená, zato menšího vzrůstu (asi 60 cm), je možné ji úspěšně pěstovat i v nádobách na balkonech a terasách. Plody jsou kulovitého až srdčitého tvaru, velice podobné rajčatům s naznačeným žebrováním. Tloušťka stěny přibližně 8 – 10 mm, vážící obvykle okolo 90 g, přecházející ze zelené na až lesklou tmavě červenou barvu při plné zralosti. Paprika má sladkou a šťavnatou chuť a dá se jíst jak čerstvá (skvěle se svou velikostí hodí do salátů), tak své uplatnění najde i v teplé kuchyni a je vhodná i ke konzervaci a sušení. Výhodou je i to, že tato odrůda papriky má rezistenci vůči Tobamovirusu (pathotyp 0).

 

Výška rostliny

Je plně závislá od prostředí, ve kterém ji pěstujeme a od podmínek, které ji poskytneme. Obvykle dosahuje výšky cca 60 cm.

 

Plod

Kulovitý až srdčitý tvar, velice podobný rajčatům s naznačeným žebrováním, tloušťka stěny přibližně 8 – 10 mm, vážící obvykle okolo 90 gramů, přecházející ze zelené na až lesklou tmavě červenou barvu při plné zralosti.

 

Nároky 

Rostlina vyžaduje teplé slunné stanoviště, humózní substrát, dobře zásobený živinami častým přihnojením. Malé rostliny přihnojume hnojivem s vyšším obsahem dusíku, například Kristalon Start, ledek atd. V době, kdy rostlina nasazuje na květ, použijeme hnojiva s vyšším obsahem draslíku a fosforu např. Kristalon Plod a Květ. Sazenice  je vhodné vysazovat vždy po dvou těsně vedle sebe. Při pěstování za oknem je možný celoroční výsev, při venkovním pěstování vyséváme již v lednu až únoru. 
 

Výsev a klíčení

Před samotným klíčením namočte semena na 24 hodin do vlažné vody. Pro dosažení nejvyšší klíčivosti pro klíčení použijte drcené kokosové vlákno, které je běžně dostupné. Semena s vlhkým kokosovým vláknem vložte do menšího zip sáčku. Klíčíme při teplotě okolo 30 °C. Takto velmi urychlíte klíčení semen, který začínají klíčit již po několika dnech. Klíčící semena vysaďte do květináče s kokosovým vláknem. Po zesílení rostlin (narostení 2 - 4 pravých  lístků) vysaďte do výživného substrátu. Při klasickém výsevu klíčení u této papriky může trvat i déle než měsíc. Uvedený způsob klíčení semen Vám zajistí vyšší procento vyklíčených semen.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist