♣ 10 ks Sazenice palma Trachycarpus fortunei 1 - 2 první listy - zvýhodněná nabídka | Neo seeds

 
 
Registrace
 
 
 
 

♣ 10 ks Sazenice palma Trachycarpus fortunei 1 - 2 první listy - zvýhodněná nabídka

Trachycarpus fortunei

Trachycarpus fortunei

 
 
Konečná cena:
150 Kč
Cena v cizí měně:
6 euro
7,69 Dollar
Množství:
5
 
ks
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

10 kusů sazenic 1 - 2 první listy

 

 

Popis

Palma Trachycarpus fortunei je mrazuvzdorná až do –20°C. V našich podmínkách svojí mrazuvzdorností je předurčena pro přímou zahradní výsadbu. Pyšní se velkými, leskle zelenými listy s téměř okrouhlou čepelí. Řapíky dosahují délky cca 40 – 90 cm. 
Kmen této palmy je pokryt četnými dlouhými vlákny, které se svým vzhledem podobají konopí (od toho palma konopná). Je ze všech venkovních mrazuvzdorných palem druhá nejodolnější, snáší teploty až do –20°C. Tyto palmy jsou velmi nenáročné, v nádobách díky omezenému prostoru dosahují menší velikosti v závislosti na velikosti nádoby. Volně vysazené při optimálních podmínkách až 15 metrů. 
 
 
Nároky

Stanoviště by mělo být osluněné, půda dobře drenážovaná.

Zálivka - v létě vydatná, přiměřeně dle velikosti jedince, v zimě u volně vysazených 1x za měsíc (při absenci sněhu a v nemrazivých dnech), u palem v nádobách jen tak, aby nevyschl kořenový bal.

Hnojení – květen až září jedenkrát za 14 dní. Hnojením kapalnými hnojivy doplníte živiny téměř okamžitě. Pravidelným doplňováním důležitých látek podpoříte nejen její růst, ale ovlivníte i mrazuodolnost. Od srpna je vhodné užití hnojiv s větším obsahem draslíku, který způsobuje vyzrávání roslinných pletiv.

Zazimování: mrazuvzdornost u volně vysazených rostlin je až –2O °C, v nádobách do -5°C. Nejdůležitější je zabránit opakujícímu se tání a zamrzání deště a sněhu v „srdíčku“ rostliny. Suchý mráz snáší totiž mnohem lépe, než-li vlhké chladno. Proto je nutné zakrytí koruny např. netkanou textilií.
Mrazuvzdornost u palem v přenosných nádobách jen do –5 °C, uskladňujte nejlépe na světlém místě, důležité je větrat!!!

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist