Rajče Glacier Balení obsahuje 30 semen | Neo seeds

 
 
Registrace
 
 
 
 

Rajče Glacier Balení obsahuje 30 semen

Glacier

Glacier

Naše cena s DPH:
15 Kč
Naše cena bez DPH:
12,40 Kč
Cena v cizí měně:
0,60 euro
Množství:
68
 
ks
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Balení obsahuje 30 semen

 

 

Popis

Rajče Glacier (ledovec) je keříčkovitá (determinentní), velmi raná odrůda pocházející ze Švédska, která byla uvedena na trh v roce 1985. Je vysoce tolerantní vůči chladu, dokonce může přežít i lehký mráz a tudíž je vhodná i do chladnějších podmínek. Rostlina má pravidelné zelené listoví a žluté květy ze kterých se stanou obvykle kulaté, zprvu zelené, při dozrání krásně oranžovočerveně zbarvené plody. Pozoruhodné na tomto rajčeti je, že nejenže plody dozrávají na rostlině brzy, ale produkuje dále po celou sezónu. Chuť je výjimečně dobrá, což u časných rajčat zdaleka není obvyklé, velmi svěží, sladká a pikantní, hodící se pro přímou konzumaci, do salátů, ale také k přípravě omáček a sals. Je vhodné i pro pěstování ve větších nádobách.

 

Výška rostliny

Keříčková odrůda. Obvykle 90 – 120 cm.

 

Plod

Kulatý, až o průměru 5 cm a 50 – 100 g vážící, oranžovočervený. Doba zrání je přibližně 55 - 65 dní.

 

Nároky

Výsadba do skleníků, foliovníků a do volné půdy na slunné stanoviště v květnu v období kdy pominou ranní mrazíky. Důležitá je pravidelná zálivka, s přihnojením. Rostlina vyžaduje oporu.

 

Výsev a klíčení

Výsev je vhodné provádět v únoru až březnu do propustného substrátu asi 1 cm hluboko. Ideální teplota pro klíčení rajčatových semen je 20 - 25°C.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist