Hvězdník Ambiance Balení obsahuje 1 cibulku | Neo seeds

 
 
Registrace
 
 
 
 

Hvězdník Ambiance Balení obsahuje 1 cibulku

Hvězdník ambiance

Hvězdník ambiance

Konečná cena:
25 Kč
Cena v cizí měně:
1 euro
1,28 Dollar
Váha:
1 kg
Množství:
17
 
ks
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Balení obsahuje 1ks cibulky o průměru 4 - 6 cm

 

Popis

Hvězdník Ambiance (Hippeastrum hybr.) se velmi často nazývá také Amarylis, ale z botanického hlediska jde o rod Hippeastrum, což v překladu znamená hvězdný rytíř nebo jezdec. Původ má v tropických a subtropických oblastech Ameriky. Do Evropy se cibulky dostaly na konci 17. století. V průběhu let se vypěstovalo mnoho hybridů a dnes jich je okolo šesti set. Je to velmi krásná cibulnatá rostlina, kdy na jednom dutém stonku dlouhém 30 – 60 cm vytváří 3 – 4 velké a fascinující květy o průměru asi 15 cm, které mají kopinaté, zářivě bílé okvětní lístky s červeným pruhováním, zeleným hrdlem a bílými prašníky. Ač je zejména cibulka po pozření jedovatá, určitě zkrášlí a provoní každou místnost.

 

Výška rostliny

V květu až 60 cm.

 

Květ

Velký, o průměru cca 15 cm, zářivě bílé okvětní lístky s červeným pruhováním, zeleným hrdlem a bílými prašníky.

 

Nároky

Rostlině vyhovuje teplejší prostředí a proto se jí dobře daří v bytě na světlém místě. Během růstu a kvetení má ráda pravidelnou zálivku. Nesmí však stát dlouhodobě ve vodě. Po odkvetení na podzim začneme zálivku omezovat, až ji zcela ukončíme. Následně ji uskladníme v chladnějším, ale bezmrazém prostředí.

 

Výsadba

Cibuli vysazujeme do květináče, který volíme jen o něco větší, než je průměr cibule. Mírně zalejeme vždy do misky pod květináčem a umístíme na světlý okenní parapet, při teplotě 22 – 25°C. Pravidelně zálévat začneme a s několika centrimetrovým stonkem, pak již zaléváme po celou dobu kvetení.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist