Nastavení soukromí

Pro poskytování služeb používáme soubory cookies. Některé z nich jsou pro fungování webu nutné, zatímco jiné nám pomohou vylepšit váš uživatelský zážitek a rychleji vás navést k tomu, co právě hledáte.
Souhlasíte s používáním všech cookies? Svůj souhlas můžete snadno definovat kliknutím na tlačítko Přijmout vše Přijmout vše Nastavení
 

Chilli 7 Pot Primo Balení obsahuje 10 semen | Neo seeds

 
 
Registrace
 
 
 
 

Chilli 7 Pot Primo Balení obsahuje 10 semen

7 Pot Primo

7 Pot Primo

Naše cena s DPH:
38 Kč
Naše cena bez DPH:
33,04 Kč
Cena v cizí měně:
1,52 Euro
Množství:
5
 
ks
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Balení obsahuje 10 semen

 

 

Popis

Chilli paprička 7 Pot Primo (Capsicum chinense) je stabilní hybrid (trvá již 8 generaci) a je vyšlechtěn ze semen Naga Morich, získaných z trhu v Bangladéši a Trinidad 7 Pod pocházejících od starších žen v Trinidadu. Pochází z Louisiany v USA a podařilo se ji vypěstovat zahradníkovi (také hudebníkovi a členu rockové skupiny Santeria) jménem Troy Primeaux, s přezdívkou Primo (odtud název Primo), v roce 2005. Keříková rostlina má pevnou korunu o průměru až 1 m, zelený stonek i listy a bílé květy. Plod je malý, nepravidelně zvrásněný, s výrůstky na tenké pokožce, obvykle zakončené charakteristickým štířím ocáskem, dozrávající ze zelené do rudě červené barvy. Už jeho vzevzření dává tušit že jde o extrémně pálivý lusk a skutečně se také mezi nejpálivější papričky světa řadí, když může dosáhnout až bezmála 1 500 000 jednotek pálivosti (SHU). Chuť má podobně jako ostatní 7 Pot, tedy citrusově ovocnou s nádechem květin. Papričky jsou vhodnou přísadou jak v čerstvém, tak i v sušeném stavu do omáček a pikantních pokrmů. Vzhledem k jejich pálivosti je ale třeba dát pozor na dávkování. Pěstování je náročnější a je třeba o rostlinu dobře pečovat, ale odměnou se stanou nevšední papričky vyjímečné chuti a vůně, s prvotřídní ostrostí.

 

Výška rostliny

Je plně závislá od prostředí ve kterém ji pěstujete a od podmínek, které rostlině poskytnete. Dosahuje výšky až 130 cm.

  

Plod

Asi 3 – 5 cm veliký, nepravidelně zvrásněný, s výrůstky na tenké pokožce, obvykle zakončený charakteristickým štířím ocáskem, dozrávající ze zelené do rudě červené barvy. Doba zrání je přibližně 100 – 130 dnů. Až bezmála 1 500 000 jednotek pálivosti (SHU).

 

Nároky

Rostlina vyžaduje teplé slunné stanoviště, humózní substrát, dobře zásobený živinami častým přihnojením. Malé rostliny přihnojte hnojivem s vyšším obsahem dusíku, například Kristalon Start, Ledek atd. V době, kdy rostlina nasazuje na květ použijte hnojiva s vyšším obsahem draslíku a fosforu např. Kristalon Plod a Květ. Sazenice je vhodné vysazovat vždy po dvou těsně vedle sebe. Při pěstování za oknem je možný celoroční výsev, při venkovním pěstování vyséváme již v lednu až únoru.

 

Výsev a klíčení

Před samotným klíčením namočte semena na 24 hodin do vlažné vody. Pro dosažení nejvyšší klíčivosti pro klíčení použijte drcené kokosové vlákno, které je běžně dostupné. Semena s vlhkým kokosovým vláknem vložte do menšího zip sáčku. Klíčíme při teplotě okolo 30 °C. Takto velmi urychlíte klíčení semen, který začínají klíčit již po několika dnech. Klíčící semena vysaďte do květináče s kokosovým vláknem.

Po zesílení rostlin (narostení 2 - 4 pravých  lístků) vysaďte do výživného substrátu. Při klasickém výsevu klíčení trvá podstatně delší dobu. Uvedený způsob klíčení semen Vám zajistí vyšší procento vyklíčených semen.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist