Chilli Habanero Orange Devil Balení obsahuje 10 semen | Neo seeds

 
 
Registrace
 
 
 
 

Chilli Habanero Orange Devil Balení obsahuje 10 semen

Habanero Orange Devil

Habanero Orange Devil

 
 
Naše cena s DPH:
25 Kč
Naše cena bez DPH:
20,66 Kč
Cena v cizí měně:
1 euro
Množství:
69
 
ks
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Balení obsahuje 10 semen

 

 

Popis

Velmi raná chilli paprička Habanero Orange Devil (Capsicum chinense) je zřejmě stabilní kříženec rodu Capsicum chinense a Capsicum annuum. Pochází pravděpodobně z USA. Rostlina ve formě keříku je kompaktní, velmi plodná a při své velikosti má skvělou výtěžnost. Listy jsou úzké a květy bílé. Plod, který je nejprve zelený, přechází do tmavě žluté a v plné zralosti je oranžový. Je nepravidelného tvaru, tenkostěnný a nese ovocnou explozi chuti se silným aroma a dosti silnou pálivostí, typickou pro odrůdu Habanero, dosahující 200 000 – 300 000 jednotek pálivosti (SHU). Používá se zejména k sušení, k výrobě koření a k nakládání. Čerstvá, pokud jste zvyklý na velkou ostrost, se přidává do salátu a do omáček.

 

Výška rostliny

Je plně závislá od prostředí ve kterém ji pěstujete a od podmínek, které rostlině poskytnete. Dosahuje výšky 30 - 50 cm.

  

Plod

Zelený, přechází do tmavě žluté, v plné zralosti oranžový, nepravidelného tvaru, tenkostěnný, asi 3 – 5 cm dlouhý. Doba zrání je přibližně 80 - 100 dní. 200 000 – 300 000 jednotek pálivosti (SHU).

 

Nároky

Rostlina vyžaduje teplé slunné stanoviště, humózní substrát, dobře zásobený živinami častým přihnojením. Malé rostliny přihnojte hnojivem s vyšším obsahem dusíku, například Kristalon Start, ledek atd. V době, kdy rostlina nasazuje na květ použijte hnojiva s vyšším obsahem draslíku a fosforu např. Kristalon Plod a Květ. Sazenice  je vhodné vysazovat vždy po dvou těsně vedle sebe. Při pěstování za oknem je možný celoroční výsev, při venkovním pěstování vyséváme již v lednu až únoru. Habanero Orange Devil je trvalka a lze ji zimovat při teplotě nad 8 °C.

 

Výsev a klíčení

Před samotným klíčením namočte semena na 24 hodin do vlažné vody. Pro dosažení nejvyšší klíčivosti pro klíčení použijte drcené kokosové vlákno, které je běžně dostupné. Semena s vlhkým kokosovým vláknem vložte do menšího zip sáčku. Klíčíme při teplotě okolo 30 °C. Takto velmi urychlíte klíčení semen, který začínají klíčit již po několika dnech. Klíčící semena vysaďte do květináče s kokosovým vláknem.

Po zesílení rostlin (narostení 2 - 4 pravých  lístků) vysaďte do výživného substrátu. Při klasickém výsevu klíčení trvá podstatně delší dobu. Uvedený způsob klíčení semen Vám zajistí vyšší procento vyklíčených semen.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist