Chilli Cherry Chocolate Balení obsahuje 10 semen | Neo seeds

 
 
 
 
 
 

Chilli Cherry Chocolate Balení obsahuje 10 semen

Chilli Cherry Chocolate

Chilli Cherry Chocolate

Konečná cena:
22 Kč
Cena v cizí měně:
0,88 euro
1,13 Dollar
Množství:
91
 
ks
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Balení obsahuje 10 semen

 

Popis

Chilli paprička Cherry Chocolate (Capsicum chinense), pochází z Maďarska a dobře snáší středoevropské klima. Rostlina má silný větvící se stonek, kvete bíle a produkuje mnoho menších, zploštěle kulatých papriček dozrávajících ze zelené barvy na krásnou čokoládově hnědou. Některé plody jsou málo pálivé, ale jiné mohou být pálivější až do 5000 jednotek pálivosti (SHU). Chuť je sladká, ovocná, dobře vyvážená, při skousnutí příjemně křupne. Hodí se k přímé konzumaci, výborné jsou například plněné sýrem, ale je vhodná i k vaření, přidává se do gulášů a omáček, také je vhodná k uzení i sušení.

 

Výška rostliny

Je plně závislá od prostředí ve kterém ji pěstujete a od podmínek, které rostlině poskytnete. Dosahuje výšky 60 - 90 cm.

 

Plod

Čokoládově hnědý, přibližně 4 cm velký. Doba zrání je přibližně 70 - 80 dní. Mírně pálivé do 5 000 jednotek pálivosti (SHU).

 

Nároky

Rostlina vyžaduje teplé slunné stanoviště, humózní substrát, dobře zásobený živinami častým přihnojením. Malé rostliny přihnojte hnojivem s vyšším obsahem dusíku,například Kristalon Start, ledek atd. V době, kdy rostlina nasazuje na květ použijte hnojiva s vyšším obsahem draslíku a fosforu např. Kristalon Plod a Květ. Sazenice je vhodné vysazovat vždy po dvou těsně vedle sebe.

 

Výsev a klíčení

Před samotným klíčením namočte semena na 24 hodin do vlažné vody. Pro dosažení nejvyšší klíčivosti použijte drcené kokosové vlákno, které je běžně dostupné. Semena s vlhkým kokosovým vláknem vložte do menšího zip sáčku. Klíčíme při teplotě okolo 30°.Takto velmi urychlíte klíčení semen, který začínají klíčit již po několika dnech. Klíčící semena vysaďte do květináče s kokosovým vláknem. Po zesílení rostlin (narostení 2-4 pravých lístků) vysaďte do výživného substrátu. Při klasickém výsevu klíčení trvá podstatně delší dobu. Uvedený způsob klíčení semen Vám zajistí vyšší procento vyklíčených semen.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist