Rajče Indigo Blue Berries Balení obsahuje 10 semen | Neo seeds

 
 
Registrace
 
 
 
 

Rajče Indigo Blue Berries Balení obsahuje 10 semen

Indigo Blue Berries

Indigo Blue Berries

 
 
Konečná cena:
19 Kč
Cena v cizí měně:
0,76 euro
0,97 Dollar
Množství:
98
 
ks
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Balení obsahuje 10 semen

 

 

Popis

Indigo Blue Berries je na pohled atraktivní tyčková (indeterminantní) odrůda cherry rajčátek vycházející z odrůdy Indigo Rose. Rostou na vijanu po 5 – 7 někdy i více kusech. Nezralé plody jsou ametystově fialové a dozrávají téměř do černé barvy (uvnitř sytě červené) v místě dopadu slunečních paprsků, za což může přítomnost zdravého antioxidantu Antokyanu, jež je přítomný např. v borůvkách. Tam kde jsou plody ve stínu, je jejich barva déle zelená, postupně však mění barvu do červena a to je také dobrým znakem zralosti. Mají sladkokyselou, šumivou a svěží chuť připomínající švestky a jsou vhodné do zeleninových salátů, na přízdobu pokrmů i jen tak k přímé konzumaci, ale je třeba nechat je plně vyzrát. Rostlina je velmi plodná, odolná proti nemocem a praskání. Doba zrání je cca 75 dní. Vyšlechtěna v USA.

 

Výška rostliny

Tyčková odrůda. Obvykle 200 – 250 cm.

 

Plod

Kulatý tvar připomínající hrozny révy s hmotností okolo 12 – 16 gramů. Je odolný proti praskání. Doba zrání je přibližně 75 dní.

 

Nároky

Výsadba do skleníků, foliovníků a nádob dle vlastních podmínek, do volné půdy na slunné stanoviště v květnu v období kdy pominou ranní mrazíky. Důležitá je pravidelná zálivka, s přihnojením. Rostlinu je vhodné pěstovat na jeden či dva výhony, ostatní zálistky jak je to možné vyštípneme. Rostlina vyžaduje oporu.

 

Výsev a klíčení

Výsev je vhodné provádět v únoru až březnu do propustného substrátu asi 1 cm hluboko. Ideální teplota pro klíčení rajčatových semen je 20 - 25°C.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist