Rajče Dark Galaxy Balení obsahuje 10 semen | Neo seeds

 
 
Registrace
 
 
 
 

Rajče Dark Galaxy Balení obsahuje 10 semen

Rajče Dark Galaxy

Rajče Dark Galaxy

Naše cena s DPH:
29 Kč
Naše cena bez DPH:
25,22 Kč
Cena v cizí měně:
1,16 euro
Množství:
89
 
ks
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Balení obsahuje 10 semen

 

 

Popis

Rajče Dark Galaxy, v překladu Temná galaxie, je tyčková (indeterminentní) pocházející ze státu Kalifornie v USA. Odrůda z roku 2014 vyvinutá Bradem Gatesem na farmě Wild Boar. Rostlina je velmi plodná, má husté zelené listoví a žluté květy ze kterých se stanou obvykle zploštělé plody s fantastickým zbarvením indigo a s oronžovocervenožlutým žíháním evokující trojrozměrný pohled na hluboký vesmír. Uvnitř je masité, růžovočervené s velmi nízkým obsahem tekutiny. Rajčata v supermarketu doslova blednou závistí ve srovnání s hlubokou, mimořádně bohatou a dobře vyváženou sladkou chutí a ohromující vůní, hodící se zejména do čerstvých salátu, dále pro přípravu omáček, protlaku i kečupů, coulis, rajčatové pasty nebo k sušení i konzervování. Toto rajče je velmi krásné, chutné a zdravé díky přítomnosti antokyaninů (což jsou přírodní antioxidanty) se nepochybně stane rajským klenotem vaší zahrady. Je možné pěstování i v nádobách.

 

Výška rostliny

Tyčková odrůda. Obvykle 150 – 180 cm.

 

Plod

Zploštělý, s fantastickým zbarvením indigo a s oronžovocervenožlutým žíháním evokující trojrozměrný pohled na hluboký vesmír, vážící cca 50 - 120 g (záleží na podmínkách). Doba zrání je přibližně 75 dní.

 

Nároky

Výsadba do skleníků, foliovníků a nádob dle vlastních podmínek, do volné půdy na slunné stanoviště v květnu v období kdy pominou ranní mrazíky. Důležitá je pravidelná zálivka, s přihnojením. Rostlinu je vhodné pěstovat na jeden či dva výhony, ostatní zálistky jak je to možné vyštípneme. Rostlina vyžaduje oporu.

 

Výsev a klíčení

Výsev je vhodné provádět v únoru až březnu do propustného substrátu asi 1 cm hluboko. Ideální teplota pro klíčení rajčatových semen je 20 - 25 °C.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist