Rajče Smiley Worms Balení obsahuje 10 semen | Neo seeds

 
 
Registrace
 
 
 
 

Rajče Smiley Worms Balení obsahuje 10 semen

Rajče Smiley Worms

Rajče Smiley Worms

 
 
Naše cena s DPH:
19 Kč
Naše cena bez DPH:
15,70 Kč
Cena v cizí měně:
0,76 euro
Množství:
43
 
ks
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Balení obsahuje 10 semen

 

 

Popis

Rajče Smiley Worms, v překladu Usměvaví červíci, je tyčková (indeterminentní) odrůda neznámého původu, ale má se za to, že pravděpodobně pochází ze Slovinska nebo Ruska. Rostlina je velmi plodná, má pravidelné listy a žluté kvítky ze kterých se stanou podlouhlé, hrbolaté, v plné zralosti červené plody s malou rýhou na zaobleném konci, která vypadá jako úsměv a skutečně tak připomíná roztomilého smějícího se červíka, což jistě ocení děti. Rajče je pevné, masité, s nízkým obsahem semen a dobrou chutí, hodící se zejména pro přípravu omáček, coulis, rajčatové pasty nebo k sušení i konzervování, ale své uplatnění najde jistě i v čerstvém salátu a díky svému tvaru se výborně hodí, podélně rozříznuté, i do různých baget.

 

Výška rostliny

Tyčková odrůda. Obvykle cca 160 – 180 cm.

 

Plod

Protáhlý, v plné zralosti červený, někdy s rýhou na zaobleném konci, o délce 10 – 15 cm a vážící cca 100 g. Doba zrání je přibližně 70 dní.

 

Nároky

Výsadba do skleníků a foliovníků dle vlastních podmínek, do volné půdy na slunné stanoviště v květnu v období kdy pominou ranní mrazíky.  Důležitá je pravidelná zálivka, s přihnojením. Rostlinu je vhodné pěstovat na jeden či dva výhony, ostatní zálistky, jak je to možné, vyštípneme. Rostlina vyžaduje oporu.

 

Výsev a klíčení

Výsev je vhodné provádět v únoru až březnu do propustného substrátu asi 1 cm hluboko. Ideální teplota pro klíčení rajčatových semen je 20 - 25°C.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist