Nastavení soukromí

Pro poskytování služeb používáme soubory cookies. Některé z nich jsou pro fungování webu nutné, zatímco jiné nám pomohou vylepšit váš uživatelský zážitek a rychleji vás navést k tomu, co právě hledáte.
Souhlasíte s používáním všech cookies? Svůj souhlas můžete snadno definovat kliknutím na tlačítko Přijmout vše Přijmout vše Nastavení
 

řízek Brugmansia Angels Sunexplosion - Andělská trumpeta | Neo seeds

 
 
Registrace
 
 
 
 

řízek Brugmansia Angels Sunexplosion - Andělská trumpeta

Brugmansia Angels Sunexplosion

Brugmansia Angels Sunexplosion

Naše cena s DPH:
55 Kč
Naše cena bez DPH:
47,83 Kč
Cena v cizí měně:
2,37 Euro
Množství:
2
 
ks
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Balení obsahuje čerstvý řízek vel. cca 10 - 12 cm

 

 

Popis

Brugmansia Angels Sunexplosion je odolný okrasný keř s nádhernými velkými sladce vonícími květy, který se původně vyskytuje v jihovýchodní Brazílii. V našich podmínkách se pěstuje jako přenosná okrasná rostlina, která kvete od června do října. Celá rostlina je jedovatá.

 

Výška keře 

se může pohybovat mezi 1,5 – 3 m.

 

Květy 

Plné květy jsou mimořádně krásné, tmavě oranžové barvy, uvnitř květu v tmavším odstínu, jakoby dva zasunuté do sebe, převislé, tvarem připomínající trumpetku, proto též český název keře „Andělská trumpeta“.

 

Nároky

Tento keř nemá speciální požadavky na zeminu, ale bude se mu dařit na plném slunci, nebo v polostínu v půdách, které mají vyšší obsah fosforu a nižší obsah dusíku. U tohoto keře nesmíme zapomínat na pravidelnou zálivku. Nesnáší mráz a proto jej před příchodem mrazů uklidíme do světlé, chladné, ale bezmrazé místnosti. Přesazuje se do běžně dostupného zahradnického substrátu. V případě nedostatku místa můžeme rostlinu i hluboce seříznout. Během zimních měsíců rostlinu zaléváme minimálně, ale nehnojíme. Na jaře řezem upravíme tvar, rostlinu přesadíme a začneme vydatně přihnojovat. Po přenesení ven začneme  zvykat na přímé sluneční světlo. Zpočátku roku doporučuji hnojit spíše hnojivem na nárůst zelené hmoty s vyšším obsahem dusíku (např. Kristalon start), od června je pak vhodné spíše hnojivo na kvetení (např. Kristalon plod a květ).

 

Zakořenění

Pro spolehlivé zakořenění namočte spodní část řízku do vody a na tuto část naneste práškový zakořeňovací stimulátor. Poté jej do ¾ zasaďte do kokosového substrátu cocopres (je vzdušný, lehký a běžně dostupný). Substrát udržujte lehce vlhký, ale nesmí být přemokřený. Řízky Brugmansií zakoření do 2 - 3 týdnů, při teplotě nad 20 °C.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist