Řízky Lycium Chinese - Kustovnice čínská 3 ks o délce 10 - 12 cm | Neo seeds

 
 
Registrace
 
 
 
 

Řízky Lycium Chinese - Kustovnice čínská 3 ks o délce 10 - 12 cm

Lycium Chinese - Kustovnice čínská

Lycium Chinese - Kustovnice čínská

 
 
Konečná cena:
15 Kč
Cena v cizí měně:
0,60 euro
0,77 Dollar
Váha:
1 kg
Množství:
8
 
ks
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Balení obsahuje 3 kusy řízků o délce 10 - 12 cm z našich keřů, které velmi bohatě plodí  nadprůměrně velké plody viz foto plodů z našich keřů. 

 

Popis 

Lycium chinese "Kustovnice Čínská" pochází z Asie a v našich podmínkách je plně mrazuvzdorná. Patří mezi lilkovité rostliny. Květy jsou oboupohlavní, je samosprašná. Kustovnice je poměrně vzrůstný, opadavý, trnitý keř, který dorůstá 1 - 2,5 m, tvoří dlouhé převislé (měkčí) větve. Tento keř můžete pěstovat s jedním kmenem jako menší stromek dorůstající maximálně výšky 2,5 - 3 m vysoký.

 

Výška rostliny

Keř dorůstá výšky 1 - 2,5 m. Pokud je pěstěn s jedním kmenem, dorůstá maximálně výšky 2,5 - 3 m.

 

Plod

Plody jsou 1-2 cm dlouhé, jasně oranžovo-červené bobule. Z nutričního hlediska jsou plody kustovnice pravděpodobně nejhodnotnějším ovocem na planetě. Obsahuje 22 stopových prvků například zinek, železo, měď, vápník, selen, fosfor a germanium, které se v potravinách nachází jen velice zřídka a působí proti rakovinovým buňkám a 11 minerálů v organické formě. Je nejbohatším zdrojem karotenoidů ze všech známých rostlin na Zemi. Pomáhá uchovávat zdravou kůži, sliznice, imunitu, prostatu, ženské reprodukční orgány, srdce, cévy a oči. Chrání před škodlivým vlivem UV záření a napomáhá zhnědnutí pokožky. Plody můžete konzumovat čerstvé, různě tepelně upravené ale i sušené. Pokud plody usušíte, je třeba je skladovat v hermeticky uzavřené nádobě, vzhledem k tomu, že opět rychle vstřebávají vzdušnou vlhkost.

 

Nároky

Rostlina je na pěstování nenáročná. Vyhovuje jí teplejší, slunná poloha a kvalitní, humózní půda s dostatkem vláhy. Nicméně roste dobře i v chudých půdách.

 

Množení

Množíme řízky, které dáme zakořenit, že je zasuneme do půdy tak, aby na povrchu zůstalo 1 očko, pravidelně zaléváme.

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist