Carrisa Grandiflora Balení obsahuje 5 semen | Neo seeds

 
 
Registrace
 
 
 
 

Carrisa Grandiflora Balení obsahuje 5 semen

Carrisa Grandiflora

Carrisa Grandiflora

 
 
Konečná cena:
22 Kč
Cena v cizí měně:
0,88 euro
1,13 Dollar
Množství:
84
 
ks
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Balení obsahuje 5 semen

 

Popis

Carrisa Grandiflora původem z Jižní Afriky je subtropický ovocný stálezelený nízký keř s trnitými větvěmi. Vstřícně rostoucí lesklé tmavě zelené listy oválného tvaru jsou dlouhé cca 5 cm. Nepřetržitě během roku keř vykvétá sladce vonícími bílými květy ve tvaru hvězdy, které jsou buď samčí (větší s více vyvintými prašníky) nebo samičí (mají plně vyvinutou bliznu, ale prašníky malé bez pylu). Plody jsou kulatě oválné, v nezralém stavu zelené a bohaté na bílý latex. Dozrávají do purpurově červené barvy s bělavým nádechem. Ve zralém stavu jsou šťavnaté s aroma připomínajícím jahody. Lze je konzumovat v čerstvém stavu, nebo je použít k výrobě kompotů, džemu, zmrzlin apod.
Tento nádherný, středně rychle rostoucí okrasný keř je vhodný k pěstování v interiérech nebo zimních zahradách s případným letněním venku na zahradě.

 

Výška rostliny

Keř dorůstající 4,5 až 5,5 m.

 

Plod

Plody jsou velice nápadné, kulatě oválné o délce cca 6 cm a průměru 4 cm s hladkou slupkou, dozrávající ze zelené do purpurově červené barvy, uvnitř se šťavnatou jemnou dužinou obsahující malá hnědá semínka.

 

Nároky

Rostlina má ráda slunné stanoviště s hlinitopísčitou půdou. Ideální pro její pěstování je směs zahradní zeminy s rašelinou a dostatkem živin. Vhodné je přihnojení standardním vyváženým hnojivem (N, P, K). Rostlina je plně mrazuvzdorná do -3°C.

 

Výsev a klíčení

Semena namočte do vlažné vody na 24 hodin. Následně vyséváme do propustného substrátu cca 1 cm pod povrch. Klíčíme při teplotě 20 - 25°C.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist