Mrkev Katrin Balení obsahuje 1000 semen | Neo seeds

 
 
Registrace
 
 
 
 

Mrkev Katrin Balení obsahuje 1000 semen

Mrkev Katrin

Mrkev Katrin

Naše cena s DPH:
10 Kč
Naše cena bez DPH:
8,26 Kč
Cena v cizí měně:
0,40 euro
Množství:
93
 
ks
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Balení obsahuje 1000 semen

 

 

Popis

Mrkev Katrin (Daucus carota) je poloraná odrůda typu Chantenay (kratší kořen). Kořen je oranžový (hlava nezelená), krátký 11 – 13 cm, konický, s širokou hlavou a tupým zakončením, tvarově i velikostně velice vyrovnaný, šťavnatý a sladký. Hodí se na přímý konzum, do salátů, na džusy, ke konzervaci a na střednědobé skladování. Tato odrůda je odolná proti vybíhání do květu a dobře zvládá i horší půdní podmínky a těžší půdy. Vegetační doba přibližně 125 - 130 dnů.

 

Nároky

Mrkev vyžaduje lehčí až střední, dostatečně hlubokou a dobře zpracovanou půdu. Na mělké nebo na podzim nedostatečně prokypřené půdy reaguje mrkev nevzhlednými, často rozvětvenými kořeny. Kvalitní kořeny získáme pěstováním na hrůbcích nebo v hluboce prokypřených půdách. Nesnáší čerstvé organické hnojení, pěstuje se převážně v druhé trati. Podle použití mrkve a požadované doby sklizně volíme odrůdy i termíny setí.

 

Výseva klíčení

Výsev lze provádět nahusto do řádků od března do července. Vzdálenost mezi řádky 25 – 30 cm. Později vyjednotíme na vzdálenost v řádku 5 cm.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist