Chilli Hallows Eve - original Balení obsahuje 10 semen | Neo seeds

 
 
Registrace
 
 
 
 

Chilli Hallows Eve - original Balení obsahuje 10 semen

Hallows Eve

Hallows Eve

Konečná cena:
48 Kč
Cena v cizí měně:
1,92 euro
2,46 Dollar
Množství:
10
 
ks
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Balení obsahuje 10 semen

 

Popis

Chilli Hallows Eve - original (Capsicum annuum) pochází z USA a je vyšlechtěna z Pimenty de Neyde a Bhut Jolokií. Rostlina je vysoká 60 – 70 cm, široká asi 70 cm, s tmavě fialovými, někdy tmavě zelenými listy a hodí se do skleníku, či na balkón. Plod roste výrazně černý, ale při dozrávání se začne barva měnit. Skrze černou začne prosvítat tmavě zelená, která přechází do oranžové až červené a tvoří tak obdivuhodnou kombinaci barev. Lusk je asi 3 – 5 cm dlouhý, kuželovitý se špičkou a na povrchu vrásčitý, hodící se do všech ostrých jídel, do omáček, marinád a samozřejmě i k sušení.

 

Výška rostliny

Je plně závislá od prostředí ve kterém ji pěstujete a od podmínek, které rostlině poskytnete. Dosahuje výšky 60 - 70 cm.

 

Plod

Zpočátku černý, při dozrávání začne prosvítat tmavě zelená, která přechází do oranžové až červené. Velký cca 3 – 5 cm, kuželovitý se špičkou, na povrchu vrásčitý. Dosti pálivý, avšak přesný počet jednotek pálivosti (SHU) nezjištěn.

 

Nároky

Rostlina vyžaduje teplé slunné stanoviště, humózní substrát, dobře zásobený živinami častým přihnojením. Malé rostliny přihnojte hnojivem s vyšším obsahem dusíku, například Kristalon Start, ledek atd. V době, kdy rostlina nasazuje na květ použijte hnojiva s vyšším obsahem draslíku a fosforu např. Kristalon Plod a Květ. Sazenice je vhodné vysazovat vždy po dvou těsně vedle sebe. Při pěstování za oknem je možný celoroční výsev, při venkovním pěstování vyséváme již v lednu až únoru.

 

Výsev a klíčení

Před samotným klíčením namočte semena na 24 hodin do vlažné vody. Pro dosažení nejvyšší klíčivosti pro klíčení použijte drcené kokosové vlákno, které je běžně dostupné. Semena s vlhkým kokosovým vláknem vložte do menšího zip sáčku. Klíčíme při teplotě okolo 30°. Takto velmi urychlíte klíčení semen, které začínají klíčit již po několika dnech. Klíčící semena vysaďte do květináče s kokosovým vláknem. Po zesílení rostlin (narostení 2-4 pravých lístků) vysaďte do výživného substrátu. Při klasickém výsevu klíčení trvá podstatně delší dobu. Uvedený způsob klíčení semen Vám zajistí vyšší procento vyklíčených semen.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist