Paprika kapie Parade Balení obsahuje 30 semen | Neo seeds

 
 
Registrace
 
 
 
 

Paprika kapie Parade Balení obsahuje 30 semen

Parade

Parade

Naše cena s DPH:
13 Kč
Naše cena bez DPH:
11,30 Kč
Cena v cizí měně:
0,52 euro
Množství:
9
 
ks
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Balení obsahuje 30 semen

 

 

Popis

Paprika Parade (Capsicum annuum L.) je poloraná oblíbená odrůda typu kapie určena pro pěstování na slunečném místě na záhoně i ve skleníků a foliovníků. Rostlina má zelený stonek i listy, kvete bílými kvítky. Plod je větší, úzce kuželovitý s rovnou nebo vypouklou stopeční jamkou. Barvu má zelenou (v tuto dobu se dá již sklízet), v plné zralosti leskle sytě červenou. Lusk je lahodný, sladký, šťavnatý a nejvíce se hodí na konzervaci, ale je vhodný také do zeleninových salátů, do vařených pokrmů i k plnění.

 

Výška rostliny

Je plně závislá od prostředí, ve kterém ji pěstujeme a od podmínek, které ji poskytneme.

 

Plod

Úzce kuželovitý, v plné zralosti leskle červený, vážící průměrně 160 gramů.

 

Nároky 

Rostlina vyžaduje teplé slunné stanoviště, humózní substrát, dobře zásobený živinami častým přihnojením. Malé rostliny přihnojume hnojivem s vyšším obsahem dusíku, například Kristalon Start, ledek atd. V době, kdy rostlina nasazuje na květ, použijeme hnojiva s vyšším obsahem draslíku a fosforu např. Kristalon Plod a Květ. Sazenice  je vhodné vysazovat vždy po dvou těsně vedle sebe. Při pěstování za oknem je možný celoroční výsev, při venkovním pěstování vyséváme již v lednu až únoru. 
 

Výsev a klíčení

Před samotným klíčením namočte semena na 24 hodin do vlažné vody. Pro dosažení nejvyšší klíčivosti pro klíčení použijte drcené kokosové vlákno, které je běžně dostupné. Semena s vlhkým kokosovým vláknem vložte do menšího zip sáčku. Klíčíme při teplotě okolo 30 °C. Takto velmi urychlíte klíčení semen, který začínají klíčit již po několika dnech. Klíčící semena vysaďte do květináče s kokosovým vláknem. Po zesílení rostlin (narostení 2 - 4 pravých  lístků) vysaďte do výživného substrátu. Při klasickém výsevu klíčení u této papriky může trvat i déle než měsíc. Uvedený způsob klíčení semen Vám zajistí vyšší procento vyklíčených semen.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist