Paprika Boneta Balení obsahuje 30 semen | Neo seeds

 
 
Registrace
 
 
 
 

Paprika Boneta Balení obsahuje 30 semen

Boneta

Boneta

Naše cena s DPH:
11 Kč
Naše cena bez DPH:
9,57 Kč
Cena v cizí měně:
0,44 euro
Množství:
75
 
ks
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Balení obsahuje 30 semen

 

 

Popis

Paprika Boneta (Capsicum annuum L.) je jednoletá raná odrůda sladké papriky určena do skleníků a foliovníků, v teplejších oblastech i na záhon, na slunečné místo. Rostlina je 50 – 60 cm vysoká, vzpřímená, s mnoha tmavě zelenými listy. Plody rostou vzpřímeně postavené, jsou ve tvaru lichoběžníku se třemi až čtyřmi komorami, s tloušťkou stěny asi 5 - 6 mm. Barva lusků přechází ze zelenavě žluté do červené v době plné zralosti. Hodí se nejlépe na konzumaci za čerstva, do salátů, sendvičů, ale dá se využít i v teplé kuchyni i ke konzervaci a k sušení.

 

Výška rostliny

Je plně závislá od prostředí, ve kterém ji pěstujeme a od podmínek, které ji poskytneme. Obvykle 50 – 60 cm. 

 

Plod

Zelenavě žlutý, při plné zralosti červený, silnostěnný asi 5 – 6 mm, vážící cca 130 gramů.

 

Nároky 

Rostlina vyžaduje teplé slunné stanoviště, humózní substrát, dobře zásobený živinami častým přihnojením. Malé rostliny přihnojume hnojivem s vyšším obsahem dusíku, například Kristalon Start, ledek atd. V době, kdy rostlina nasazuje na květ, použijeme hnojiva s vyšším obsahem draslíku a fosforu např. Kristalon Plod a Květ. Sazenice  je vhodné vysazovat vždy po dvou těsně vedle sebe. Při pěstování za oknem je možný celoroční výsev, při venkovním pěstování vyséváme již v lednu až únoru. 
 

Výsev a klíčení

Před samotným klíčením namočte semena na 24 hodin do vlažné vody. Pro dosažení nejvyšší klíčivosti pro klíčení použijte drcené kokosové vlákno, které je běžně dostupné. Semena s vlhkým kokosovým vláknem vložte do menšího zip sáčku. Klíčíme při teplotě okolo 30 °C. Takto velmi urychlíte klíčení semen, který začínají klíčit již po několika dnech. Klíčící semena vysaďte do květináče s kokosovým vláknem. Po zesílení rostlin (narostení 2 - 4 pravých  lístků) vysaďte do výživného substrátu. Při klasickém výsevu klíčení u této papriky může trvat i déle než měsíc. Uvedený způsob klíčení semen Vám zajistí vyšší procento vyklíčených semen.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist