Chilli Mushroom red Balení obsahuje 10 semen | Neo seeds

 
 
Registrace
 
 
 
 

Chilli Mushroom red Balení obsahuje 10 semen

Mushroom red

Mushroom red

Naše cena s DPH:
29 Kč
Naše cena bez DPH:
25,22 Kč
Cena v cizí měně:
1,16 euro
Množství:
91
 
ks
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Balení obsahuje 10 semen

 

 

Popis

Chilli Mushroom red (Capsicum chinense) je původem z oblasti karibiku. Rostlina je robustnějšího charakteru, s dobrou plodností až 4 kg papriček. Má zelené stonky i listy a kvete bíle a v našich podmínkách nejlepších výsledků dosáhete při pěstování ve skleníku nebo fóliovníku. Samotný visící plod diskovitého tvaru připomínající houbu, dozrává ze zelené do sytě červené barvy a pálivost je až 50 000 SHU. Je  vynikající ovocné a kořeněné chuti, výborný do všech pikantních pokrmů, jsou vhodné pro sušení, uzení, výrobu omáček, salsy a také pro plnění. Doba zrání je přibližně 95 dní.

 

Výška rostliny

Je plně závislá od prostředí ve kterém ji pěstujete a od podmínek, které ji poskytnete. Může dorůst až do 120 cm a v tom případě bude potřebovat oporu.

 

Plod

Diskovitý tvar, ve zralosti sytě červený, velikosti cca 2 cm dlouhý a až 4 cm široký. Pálivost je cca 50 000 jednotek pálivosti (SHU).

 

Nároky 

Rostlina vyžaduje teplé slunné stanoviště, humózní substrát, dobře zásobený živinami častým přihnojením. Malé rostliny přihnojte hnojivem s vyšším obsahem dusíku,například Kristalon Start, Ledek atd. V době, kdy rostlina nasazuje na květ použijte hnojiva s vyšším obsahem draslíku a fosforu např. Kristalon Plod a Květ. Sazenice je vhodné vysazovat vždy po dvou těsně vedle sebe. Při pěstování za oknem je možný celoroční výsev, při venkovním pěstování vyséváme již v lednu až únoru.

 

Výsev a klíčení

Před samotným klíčením namočíme semena na 24 hodin do vlažné vody. Pro dosažení nejvyšší klíčivosti, použijeme pro klíčení drcené kokosové vlákno, které je běžně dostupné. Semena s vlhkým kokosovým vláknem můžeme vložit do menšího zip sáčku, klíčí při teplotě okolo 30 °C. Takto velmi urychlíme klíčení semen, která začínají klíčit již po několika dnech. Klíčící semena vysadíme do květináče s kokosovým vláknem. Po zesílení rostlin (2 - 4 pravých lístků) je vysadíme do výživného substrátu. Při klasickém výsevu u této chilli papriky může klíčení trvat i déle než měsíc. Uvedený způsob klíčení semen Vám zajistí vyšší procento úspěšnosti.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist