Rajče Akron F1 Balení obsahuje 20 semen | Neo seeds

 
 
Registrace
 
 
 
 

Rajče Akron F1 Balení obsahuje 20 semen

Akron F1

Akron F1

Naše cena s DPH:
25 Kč
Naše cena bez DPH:
20,66 Kč
Cena v cizí měně:
1 euro
Množství:
9
 
ks
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Balení obsahuje 20 semen

 

 

Popis   

Rajče Akron F1 je tyčková, poloraná, LSL odrůda rajčat vyšlechtěná v České republice, hodící se pro pěstování ve sklenících a foliovnících, v teplejších oblastech i pro venkovní pěstování. Rostlina má zelené listy se žlutými kvítky. Plody jsou kulovité, pevné a hladké, bez žebrování a rostou na vijanu po 8 – 11 kusech. Rajče je chutné, hodící se do salátů, sendvičů, ale i k tepelnému zpracování. Je velmi vhodné ke skladování, odolné proti praskání i proti chorobám. V roce 2013 získala tato odrůda ocenění za nejvyšší výnosnost od Londýnské Královské zahradnické společnosti (RHS).

 

Výška rostliny 

Tyčková odrůda. Obvykle cca 200 cm.

 

Plod 

Kulovitý, červený a pevný, vážící 130 – 145 gramů, rostoucí na vijanu po 8 – 11 kusech.

 

Nároky 

Výsadba do skleníků a foliovníků dle vlastních podmínek, do volné půdy na slunné stanoviště v květnu v období kdy pominou ranní mrazíky. Vysazujeme do sponu 60x100. Důležitá je pravidelná zálivka, s přihnojením. Rostlinu je vhodné pěstovat na jeden či dva výhony, ostatní zálistky, jak je to možné, vyštípneme. Rostlina vyžaduje oporu.

 

Výsev a klíčení

Výsev je vhodné provádět v únoru až březnu do propustného substrátu asi 1 cm hluboko. Ideální teplota pro klíčení rajčatových semen je 20-25°C.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist