Chilli Devil's Tongue Yellow Balení obsahuje 10 semen | Neo seeds

 
 
Registrace
 
 
 
 

Chilli Devil's Tongue Yellow Balení obsahuje 10 semen

Chilli Devil's Tongue Yellow

Chilli Devil's Tongue Yellow

Naše cena s DPH:
28 Kč
Naše cena bez DPH:
24,35 Kč
Cena v cizí měně:
1,12 euro
Množství:
53
 
ks
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Balení obsahuje 10 semenPopis

Chilli Devil's Tongue Yellow (Capsicum chinense) by se dala přeložit jako „Ďábelský žlutý jazyk“, který mohou připominat. Jeho původ není přesně známý, ale věří se, že je z rodiny Habanero a mohl by pocházet z Karibiku. Bez ohledu na to odkud pochází, byl objeven na farmě Amish, v Pensylvánii počátkem devadesátých let. Rostlina má světle zelené stonky i listy a bílé květy. Papričky, které jsou mírně silnostěné, dozrávají od světle zelené po žlutou a kromě silněji pálivé, mají také ovocnou, citrusovou a ořechovou chuť. Ideální ke konzervaci, do velmi pálivých pokrmů nebo k sušení do koření.

 

Výška rostliny

Plně závislá od prostředí ve kterém ji pěstujete a od podmínek, které rostlině poskytnete. Dosahuje výšky cca 100 cm.

 

Plod

Žlutý, vrásčitý, přibližně 5 – 7 cm dlouhý a v průměru cca 3 cm široký. Doba zrání je přibližně 100 dní. Silně pálivé v rozmezí 125 000 – 325 000 jednotek pálivosti (SHU).

 

Nároky

Rostlina vyžaduje teplé slunné stanoviště, humózní substrát, dobře zásobený živinami častým přihnojením. Malé rostliny přihnojte hnojivem s vyšším obsahem dusíku, například Kristalon Start, ledek atd. V době, kdy rostlina nasazuje na květ použijte hnojiva s vyšším obsahem draslíku a fosforu např. Kristalon Plod a Květ. Sazenice je vhodné vysazovat vždy po dvou těsně vedle sebe. Při pěstování za oknem je možný celoroční výsev, při venkovním pěstování vyséváme již v lednu až únoru.

 

Výsev a klíčení

Před samotným klíčením namočte semena na 24 hodin do vlažné vody. Pro dosažení nejvyšší klíčivosti pro klíčení použijte drcené kokosové vlákno, které je běžně dostupné. Semena s vlhkým kokosovým vláknem vložte do menšího zip sáčku. Klíčíme při teplotě okolo 30°. Takto velmi urychlíte klíčení semen, které začínají klíčit již po několika dnech. Klíčící semena vysaďte do květináče s kokosovým vláknem. Po zesílení rostlin (narostení 2-4 pravých lístků) vysaďte do výživného substrátu. Při klasickém výsevu klíčení trvá podstatně delší dobu. Uvedený způsob klíčení semen Vám zajistí vyšší procento vyklíčených semen.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist