Sazenice Adenium Obesum vel.cca 5 cm | Neo seeds

 
 
Registrace
 
 
 
 

Sazenice Adenium Obesum vel.cca 5 cm

 
 
Konečná cena:
30 Kč
Cena v cizí měně:
1,20 euro
1,54 Dollar
Váha:
1 kg
Množství:
12
 
ks
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Sazenice jsou pěstované z barevného mixu semen, barvy a tvary květů jsou různé. Velikost sazenic cca 5  cm

 

Popis

Adenium Obesum - mix barev „ pouštní růže“, je nádherná sukulentní rostlina, patřící do čeledi Apocynaceae, jejíž původní forma pochází z Afriky, ze které jednotlivé kultivary byly vyšlechtěny převážně v Thaisku a dnes je již rozšířená po celé Asii. Pro své bohaté květenství je nazývána pouštní růží, v přírodě rostoucí jako keře nebo stromky se ztloustlým kmenem někdy bizardních tvarů částečně ukrytým pod zemí. U nás je pěstována jako velice dekorativní exotická pokojová rostlina vhodná zvláště pro tvorbu kvetoucí sukulentní bonsaje a nenáročná na pěstování. Je teplomilná a dobře snáší suchý vzduch, proto je vhodná i do ústředně vytápěných interiérů. Je možné ji množit dvěma způsoby. Ze semene, nebo řízkováním, ale nejkrásnější kaudexy jsou z rostlin vypěstovaných ze semene.

Květy adénií se vyskytují ve velké paletě nádherných jasných barev, tuhé listy jsou hladké, lesklé  středně až tmavě zelené o velikosti cca 15 x 3 cm. Rostou ve shlucích na koncích větví. Tlustý kmen může být v barvě od břidlicově šedé až stříbřitě zelené nebo světle hnědé až okrové.

Rostlina roní jedovatou šťávu, kterou domorodci v některých oblastech afrického jihozápadu používají k výrobě otrávených šípů, ale při běžné manipulaci a případném poškození rostliny žádné výrazné nebezpečí nehrozí.

 

Výška rostliny

Rostlina ve svojí domovině dorůstá výšky okolo až 6 m.

 

Květ

Adenium Obesum -  mix barev bohatě kvete kdykoliv během roku, avšak nejčastěji na jaře a v létě  velice atraktivními  nápadnými zářivými 5 až 8 cm velkými pětičetnými květy v překrásných kombinacích odstínů barev bílé, růžové, žluté, červené, oranžové a černé.  Při dodržení určitých podmínek zdobí květy rostlinu od konce jara až do konce podzimu.

 

Nároky

Rostlina snáší plné slunce, ale dobře prosperuje i při rozptýleném světle. Letnění je možné pouze v nejteplejších měsících roku. Zálivka přiměřená, aby nedošlo k přemokření substrátu,v zimě zásadně omezit dle teploty. V letním parnu má ráda rostlina rosení. Přes zimu by teplota neměla klesnout pod 15°C. Od listopadu do ledna zcela bez zálivky. V době tvorby květů používejte hnojivo určené pro kvetoucí rostliny.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist