Kaktus Lobivia tiegeliana Balení obsahuje 10 semen | Neo seeds

 
 
Registrace
 
 
 
 

Kaktus Lobivia tiegeliana Balení obsahuje 10 semen

Konečná cena:
15 Kč
Cena v cizí měně:
0,60 euro
0,77 Dollar
Množství:
8
 
ks
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Balení obsahuje 10 semen

 

Popis

Lobivia tiegeliana je velmi dekorativní kaktus endemický v Boliviji, kde roste na skalnatém podloží mezi křovinnou vegetací. V přírodě se vyskytuje obvykle solitérní, u kulturních rostlin odnožuje. Tento druh je velmi variabilní barvou a počtem trnů, velikostí i barvou květin. Tělo je kulové, případně stlačené s lesklou, tmavě zelenou epidermis, někdy s purpurovým nádechem. Spirálovitě uspořádaná žebra v počtu 17-20 nesou bílé areoly. Radiální trny svým uspořádáním připomínají malé pavoučky. Jsou načervenalé, černé, hnědé nebo medové, často s tmavými konci a postupem věku se stávají šedými. Centrální trny v počtu 1-3, směřují směrem dolů a jsou až 5 cm dlouhé.

 

Rozměry

Kaktus může mít až 15 cm v průměru, ale obvykle bývají přibližně 6 cm široké.

 

Květ

Květ je 2,5-3 cm dlouhý a má přibližně 4,2 cm v průměru, nejčastěji tmavě červené až fialově růžové, ale i žluté.

 

Nároky

Rostlina vyžaduje propustný substrát s dostatkem živin, slunné místo, dobrou drenáž, v létě nárazovou zálivku a přihnojování hnojivem s obsahem draslíku. Přezimování je ideální na světlém a slunečném místě s teplotami 5-12 °C. Mrazuvzdornost kaktusu je -5 ° C (-12 ° C, pokud je velmi suchý).

 

Výsev a klíčení

Semena vyséváme na povrch písčitého substrátu (např. čistý propraný křemičitý písek) Substrát musí být neustále vlhký. Vlhkost zajišťujeme rosením. Klíčíme při teplotě 25 - 30 °C pod sklem na světlém místě, ale ne na přímém slunci. Povrch substrátu je vhodné lehce odvětrávat.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist