Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
 

řízek Brugmansia Goldface - Andělská trumpeta | Neo seeds

 
 
Registrace
 
 
 
 

řízek Brugmansia Goldface - Andělská trumpeta

Brugmansia Goldface

Brugmansia Goldface

 
 
Naše cena s DPH:
50 Kč
Naše cena bez DPH:
43,48 Kč
Cena v cizí měně:
2 Euro
Množství:
4
 
ks
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Balení obsahuje čerstvý řízek vel. cca 10 - 12 cm

 

 

Popis

Brugmansia Goldface – je odolný okrasný keř s nádhernými, velkými, sladce vonícími květy, který se původně vyskytuje v jihovýchodní Brazílii. V našich podmínkách se pěstuje jako přenosná okrasná rostlina, která kvete od června do října. Celá rostlina je jedovatá.

 

Výška keře 

se může pohybovat mezi 1,5 – 2,5 m.

 

Květy 

Plné květy jsou mimořádně krásné zlatožluté barvy, uvnitř květu v tmavším odstínu, 20 - 25 cm dlouhé, převislé, tvarem připomínající trumpetku, proto též český název keře „Andělská trumpeta“.

 

Nároky

Tento keř nemá speciální požadavky na zeminu, ale bude se mu dařit na plném slunci, nebo v polostínu v půdách, které mají vyšší obsah fosforu a nižší obsah dusíku. U tohoto keře nesmíme zapomínat na pravidelnou zálivku. Nesnáší mráz a proto jej před příchodem mrazů uklidíme do světlé, chladné, ale bezmrazé místnosti. Přesazuje se do běžně dostupného zahradnického substrátu. V případě nedostatku místa můžeme rostlinu i hluboce seříznout. Během zimních měsíců rostlinu zaléváme minimálně, ale nehnojíme. Na jaře řezem upravíme tvar, rostlinu přesadíme a začneme vydatně přihnojovat. Po přenesení ven začneme  zvykat na přímé sluneční světlo. Zpočátku roku doporučuji hnojit spíše hnojivem na nárůst zelené hmoty s vyšším obsahem dusíku (např. Kristalon start), od června je pak vhodné spíše hnojivo na kvetení (např. Kristalon plod a květ).

 

Zakořenění

Pro spolehlivé zakořenění namočte spodní část řízku do vody a na tuto část naneste práškový zakořeňovací stimulátor. Poté jej do ¾ zasaďte do kokosového substrátu cocopres (je vzdušný, lehký a běžně dostupný). Substrát udržujte lehce vlhký, ale nesmí být přemokřený. Řízky Brugmansií zakoření do 2 - 3 týdnů, při teplotě nad 20°C.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist