Řízek Brugmansia Phänomenal | Neo seeds

 
 
Registrace
 
 
 
 

Řízek Brugmansia Phänomenal

Konečná cena:
50 Kč
Cena v cizí měně:
2 euro
2,56 Dollar
Váha:
1 kg
Množství:
2
 
ks
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Balení obsahuje čerstvý řízek vel. cca 10 - 12 cm

 

Popis

Brugmansia Phänomenal – je odolný okrasný keř s nádhernými, velkými, sladce vonícími květy, který se původně vyskytuje v jihovýchodní Brazílii. V našich podmínkách se pěstuje jako přenosná okrasná rostlina, která kvete od června do října. Celá rostlina je jedovatá.

 

Výška keře 

se může pohybovat mezi 1,5 – 3 m.

 

Květy 

Plné květy jsou mimořádně krásné, lososově-růžové barvy, jakoby dva až tři zasunuté do sebe, 20 - 22 cm dlouhé, převislé, tvarem připomínající trumpetku, proto též český název keře „Andělská trumpeta“.

 

Nároky

Tento keř nemá speciální požadavky na zeminu, ale bude se mu dařit na plném slunci, nebo v polostínu v půdách, které mají vyšší obsah fosforu a nižší obsah dusíku. U tohoto keře nesmíme zapomínat na pravidelnou zálivku. Nesnáší mráz a proto jej před příchodem mrazů uklidíme do světlé, chladné, ale bezmrazé místnosti. Přesazuje se do běžně dostupného zahradnického substrátu. V případě nedostatku místa můžeme rostlinu i hluboce seříznout. Během zimních měsíců rostlinu zaléváme minimálně, ale nehnojíme. Na jaře řezem upravíme tvar, rostlinu přesadíme a začneme vydatně přihnojovat. Po přenesení ven začneme  zvykat na přímé sluneční světlo. Zpočátku roku doporučuji hnojit spíše hnojivem na nárůst zelené hmoty s vyšším obsahem dusíku (např. Kristalon start), od června je pak vhodné spíše hnojivo na kvetení (např. Kristalon plod a květ).

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist