Kaktus Helianthocereus huascha var. Rubriflorus Balení obsahuje 10 semen | Neo seeds

 
 
Registrace
 
 
 
 

Kaktus Helianthocereus huascha var. Rubriflorus Balení obsahuje 10 semen

Konečná cena:
15 Kč
Cena v cizí měně:
0,60 euro
0,77 Dollar
Množství:
7
 
ks
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Balení obsahuje 10 semen

 

Popis

Helianthocereus huascha var. Rubriflorus (Echinopsis huascha var. grandiflora) je Argentinský robustní kaktus, který se často vyskytuje na strmých výšinách a skalnatých, travnatých svazích. Jeho výrazným znakem jsou nádherné karmínové květy. Od standardní varianty se odlišuje kratšími, načervenalými trny. Tělo vytváří rozvětvený, sloupový kaktus s 12 až 18 žebry. Trny bývají jehlovité, centrální trny se vyskytují v počtu 1 až 2 zřídka více a jsou než 1 cm dlouhé. Radiálních trnů se vyskytuje 9 až 11 a bývají 5-10 mm dlouhé.

 

Výška

Kaktus je vysoký 15-90 cm.

 

Květ

Květ bývá 7-10 cm dlouhý, nejčastěji jasně červená.

 

Nároky

Rostlina vyžaduje propustný substrát s dostatkem živin, slunné místo, dobrou drenáž, v létě nárazovou zálivku a přihnojování hnojivem s obsahem draslíku. Přezimování je ideální na světlém a slunečném místě s teplotami 5-10 °C. Mrazuvzdornost se pohybuje okolo -7°C.

 

Výsev a klíčení

Semena vyséváme na povrch písčitého substrátu (např. čistý propraný křemičitý písek) Substrát musí být neustále vlhký. Vlhkost zajišťujeme rosením. Klíčíme při teplotě 25 - 30 °C pod sklem na světlém místě, ale ne na přímém slunci. Povrch substrátu je vhodné lehce odvětrávat.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist