Kaktus Echinopsis mirabilis Balení obsahuje 10 semen | Neo seeds

 
 
Registrace
 
 
 
 

Kaktus Echinopsis mirabilis Balení obsahuje 10 semen

Konečná cena:
15 Kč
Cena v cizí měně:
0,60 euro
0,77 Dollar
Množství:
1
 
ks
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Balení obsahuje 10 semen

 

Popis

Echinopsis mirabilis nebo také Setiechinopsis mirabilis je výjmečný kaktus, jehož bílé květy skládající se z velmi úzkých okvětních lístků vyzařují na dlouhých štíhlých stopkách. Nádherné květy se otevřou v měsíčním světle letní noci a vydrží otevřené až do svítání. Další květy rozkvétají postupně. Květy krásně voní. Setiechinopsis mirabilis je solitérní kaktus pocházející z východní Argentiny, který se pěstuje relativně snadno a může kvést už v druhém roce. Štíhlé tělo má tmavě hnědou barvu a válcovitý tvar. 11 mírně vlnitých žeber nese bílé nebo šedé až 2 cm dlouhé trny

 

Výška

Kaktus dosahuje výšky 15 cm a průměru 2,5 cm.

 

Květ

Nádherně vonící, bílé, noční květy s velkým množstvím úzkých okvětních lístků dosahují délky 12 cm.

 

Nároky

Rostlina vyžaduje propustný substrát s dostatkem živin, slunné místo, dobrou drenáž, v létě nárazovou zálivku a přihnojování hnojivem na kaktusy. Přezimování je ideální na světlém a slunečném místě s teplotami 1-5 °C.

 

Výsev a klíčení

Semena vyséváme na povrch písčitého substrátu (např. čistý propraný křemičitý písek) Substrát musí být neustále vlhký. Vlhkost zajišťujeme rosením. Klíčíme při teplotě 25 - 30 °C pod sklem na světlém místě, ale ne na přímém slunci. Povrch substrátu je vhodné lehce odvětrávat.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist