Kaktus Echinocereus rigidissimus v.rubrispinus Balení obsahuje 10 semen | Neo seeds

 
 
Registrace
 
 
 
 

Kaktus Echinocereus rigidissimus v.rubrispinus Balení obsahuje 10 semen

Konečná cena:
15 Kč
Cena v cizí měně:
0,60 euro
0,77 Dollar
Množství:
3
 
ks
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Balení obsahuje 10 semen

 

Popis

Echinocereus rigidissimus v.rubrispinus je velice neobyčejný nádherný kaktus pocházející z Mexika charakteristický svými vyzařujícími ve středu rudými trny k okrajům se zesvětlující, bez centrálního trnu. Tělo kaktusu je vzpřímené, válcovité s obrovskými květy. Na jedné areole bývá 30-35 radiálních trnů o délce 0,6-1 cm.

 

Výška

Výška kaktusu je až 25 cm a šířka 7 cm

 

Květy

Obrovské až 10 cm široké květy kvetou jasně růžovo-červeně nebo purpurově nebo fialově s bílými hrdly. Plody bývají kulovité, nazelenalé nebo tmavě purpurově hnědé.

 

Nároky

Rostlina vyžaduje propustný substrát s dostatkem živin, dobrou drenáž, v létě nárazovou zálivku a přímé slunce, aby byla jejich barva co nejsytější. Přezimování je ideální na světlém místě úplně bez zálivky s teplotami 5-12 °C. Krátkodobě mrazuvzdorný do –12°C.

 

Výsev a klíčení

Semena vyséváme na povrch písčitého substrátu (např. čistý propraný křemičitý písek) Substrát musí být neustále vlhký. Vlhkost zajišťujeme rosením. Klíčíme při teplotě 25 - 30 °C pod sklem na světlém místě, ale ne na přímém slunci. Povrch substrátu je vhodné lehce odvětrávat.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist