Diospyros (Tomel) rhombifolia Balení obsahuje 5 stratifikovaných semen | Neo seeds

 
 
Registrace
 
 
 
 

Diospyros (Tomel) rhombifolia Balení obsahuje 5 stratifikovaných semen

 
 
Konečná cena:
25 Kč
Cena v cizí měně:
1 euro
1,28 Dollar
Množství:
59
 
ks
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Balení obsahuje 5 stratifikovaných semen

 

Popis

Diospyros (Tomel) rhombifolia je vzácný, opadavý, listnatý strom pocházející z Číny a Japonska. V našich podmínkách, se jedná nejčastěji o interiérovou rostlinu pěstovanou v nádobách, ale v teplejších oblastech je schopna přežít i naše zimy. Strom může žít až staletí a poskytuje jedlé chutné plody. Jeho květy mají příjemnou vůni. Často se pěstuje jako krásná bonsai.

 

Výška

V přirozeném prostředí může za 15 let vyrůst přibližně 4 metry, starší stromy mohou mít až 8 m. Pro sběr ovoce se udržuje výška okolo 5 metrů.

 

Květ

V létě se objevují žluté, dvoudomé květy, které se mění na jedlé, oranžové, lesklé, kulovité plody přibližně 2 cm v průměru.

 

Nároky

Rostlina má ráda slunné stanoviště, nebo polostín. Preferuje lehčí propustnou na živiny bohatou dobře odvodněnou půdu a dostatek vláhy s pravidelným přihnojením Mrazuvzdornost je -15 °C

 

Výsev a klíčení

Semena namočte na 24 hodin do vody, následně dejte na 6 - 8 týdnů stratifikovat. Po ukončení vyséváme do propustného substrátu. Vhodná teplota pro klíčení je 15-20°C. Po vyklíčení a narostení dvou pravých lístků přesadíme do lehké humózní zeminy. Na slunné stanovište vysazujeme sazenice z jara ve stáří 1 - 2 roky.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist