Tykev Hokkajdo Balení obsahuje 7 semen | Neo seeds

 
 
Registrace
 
 
 
 

Tykev Hokkajdo Balení obsahuje 7 semen

Konečná cena:
20 Kč
Cena v cizí měně:
0,80 euro
1,03 Dollar
Množství:
34
 
ks
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Balení obsahuje 7 semen

 

Popis

Dýně Hokkaido Orange ( Cucurbita) je výbornou a nutričně velmi cennou odrůdou. V poslední době se tato japonská dýně v našich domácnostech stává hitem. Plody se vyznačují sytou sladkou chutí. Velmi pomáhá při detoxikaci organismu a je bohatá na vitamíny ( C, A, E) a minerální látky ( draslík, vápník, hořčík, zinek). Tento druh dýně není nutné loupat. Slupka obsahující velké množství vitamínů lehce změkne. V kuchyni má dýně Hokkaido široké použití. Lze ji zapékat, dusit s cibulí, nebo jinou zeleninou, smažit,odšťavňovat, nebo mixovat. Je zvláště vhodná pro malé děti do pyré a polévek. Lze ji i zamražovat a v zimě určitě oceníte její chuť v omáčkách, nebo polévkách. Kromě kulinářského využití jsou plody této dýně vhodné k vyřezávání a dekoraci. Dýně je vhodné sklízet, když zasychá stopka. Jsou velmi dobře skladovatelné a ve sklepě vydrží bez větších problémů až do února.

 

Plod

Plody jsou velmi atraktivní, jasně oranžové barvy, ploše kulovitého tvaru o průměru 20 – 25 cm. Předností těchto plodů je vysoký podíl dužiny oproti semeníku.

 

Nároky

Rostlina má ráda výhřevné chráněné stanoviště, půdu obohacenou kompostem a dostatek vláhy.

 

Výsev a klíčení

Výsev na stanoviště provádíme koncem dubna a počátkem května do hnízd po 2 až 3 semenech. Vzdálenost hnízd by měla být cca 1,5 m. Při předpěstování sazenic výsev provádíme v březnu do sadbovačů, mladé sazenice vysazujeme na stanoviště v druhé půli května.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist