Agave neomexicana Balení obsahuje 8 semen | Neo seeds

 
 
Registrace
 
 
 
 

Agave neomexicana Balení obsahuje 8 semen

Naše cena s DPH:
20 Kč
Naše cena bez DPH:
17,39 Kč
Cena v cizí měně:
0,80 euro
Množství:
2
 
ks
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Balení obsahuje 8 semen

 

 

Popis

Agave neomexicana je velmi krásné agáve pocházející z jihozápadních států USA s hustými růžicemi světle šedých listů zakončených trnem až 5 cm dlouhým v barvě hnědo vínové. Agáve neomexicana má jednu z nejvyšších mrazuodolností v rodu agave -26 až -29 °C. Výskyt této rostliny byl zaznamenán v nadmořských výškách téměř 2000 m, kde bývá pravidelně pokryt sněhem bez následného poškození. V našich klimatických podmínkách nevyžadují zimní ochranu.

 

Výška

Rostlina dosahuje v dospělosti průměru kolem 70 cm a výšky okolo 40 cm.

 

Květ

Agave kvete jednou za život výrazně žlutým květenstvím.

 

Nároky

Rostlina má ráda slunné stanoviště, dobře odvodněné místo a vápencové půdy. Je mrazuvzdorná, odolává mrazům až -26 °C až krátkodobě -29 °C stupňů celsia. Agáve v našich podmínkách vysazujeme na slunečné, jižní stanoviště do hlinito - písčitého substrátu, který namícháme v poměru 2 díly zahradnického substrátu, 1 díl zahradní zeminy a 1 díl písku. Pod touto směsí je vhodné položit oblázkovou drenáž.  Rostliny příliš nezaléváme. Před příchodem mrazů je vhodné pokrýt okolí rostliny vrstvou suchého listí.

 

Výsev a klíčení

Klíčení semen probíhá v průhledné nádobě na povrchu vlhkého říčního písku. Písek nesmí nikdy úplně vyschnout. Po vyklíčení a zesílení přesazujeme do květináče se směsí zahradí zeminy a písku 50 % - 50 %.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist