♣ 500 semen Hibiscus Syriacus L. - Ibišek syrský fialový Zvýhodněná nabídka | Neo seeds

 
 
Registrace
 
 
 
 

♣ 500 semen Hibiscus Syriacus L. - Ibišek syrský fialový Zvýhodněná nabídka

 
 
Naše cena s DPH:
70 Kč
Naše cena bez DPH:
60,87 Kč
Cena v cizí měně:
2,80 euro
Množství:
9
 
ks
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Balení obsahuje 500 semen

 

 

Popis

Hibiscus Syriacus L. (Ibišek syrský) fialový, exoticky působící, okrasný opadavý, bohatě větvený keř z čeledi slézovitých, pocházející z východní Asie. Kvete v létě nádhernými velkými květy vyrůstajícími z paždí listů, které jsou krátce řapíkaté, 7 – 12 cm dlouhé, trojlaločnaté. Plodem jsou tobolky.

U nás Ibišek syrský patří mezi nejatraktivnější okrasné dřeviny a je s oblibou pěstován v zahradách, kde je vysazován solitérně nebo do živých plotů. Mrazuvzdornost až do -25 °C.

 

Výška rostliny

Keř dorůstající výšky 2 – 3 m.

 

Květ

Hibiscus Syriacus L. kvete od konce července do října velice nápadnými, miskovitými, světle fialovými, pětičetnými květy na krátkých stopkách o průměru 5 až 10 cm.

 

Nároky

Rostlina má ráda slunné, spíše sušší stanoviště chráněné před větry a propustnou humózní půdu. Na zimu můžete rostlinu zamulčovat. Ibišek syrský dobře snáší řez, který provádíme zásadně v předjaří. Zejména u starších rostlin je třeba větve spíše probrat než zkracovat a pustit světlo do keře. Odstraníme i všechny větve suché a zmrzlé. Ibišek dobře obráží a ještě v témže roce stihne vykvést.

 

Výsev a klíčení

Semena namočte na 24 hodin do vody a dejte je v substrátu do ledničky na 6 – 8 týdnů stratifikovat. Následně vyséváme do propustného substrátu cca 1 – 2 cm pod povrch. Klíčíme při teplotě 20 – 25 °C, v délce 3 – 6 týdnů.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist