Nastavení soukromí

Pro poskytování služeb používáme soubory cookies. Některé z nich jsou pro fungování webu nutné, zatímco jiné nám pomohou vylepšit váš uživatelský zážitek a rychleji vás navést k tomu, co právě hledáte.
Souhlasíte s používáním všech cookies? Svůj souhlas můžete snadno definovat kliknutím na tlačítko Přijmout vše Přijmout vše Nastavení
 

Sazenice Dub červený vel 15-20 cm | Neo seeds

 
 
Registrace
 
 
 
 

Sazenice Dub červený vel 15-20 cm

 
 
Naše cena s DPH:
40 Kč
Naše cena bez DPH:
34,78 Kč
Cena v cizí měně:
1,72 Euro
Množství:
23
 
ks
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Sazenice jsou o velikosti cca 15-20 cm

Popis

Dub červený - dub americký (Quercus rubra) nejrychleji rostoucí dub původně pocházející ze severní Ameriky je statný opadavý listnatý strom dožívající se 300 až 500 let. Jeho název je odvozen od charakteristického zbarvení listů na podzim. Dub červený je cennou okrasnou parkovou dřevinou a díky dobrým růstovým vlastnostem je využíván i jako lesní dřevina. V deseti letech dosahuje výšky 5 6 m.  Dřevo tohoto dubu patří mezi nejkvalitnější mezi duby.

Strom samotný se vyznačuje mohutným kmenem s nízce se rozvětvujícími větvemi, listy jsou střídavé, matné, 3 5ti laločnaté. Každý lalok je ukončen třemi úzkými špičkami. Na podzim se zbarvení listů vyznačuje mimořádně sytým červeným zbarvením. Doba kvetení je zpravidla v květnu. Strom kvete samčími (jehnědy) a samičími (kopule) květy, které jsou větrosnubné. Plodem je žalud, u mladých stromů s  charakteristickým zbarvením do červena, u starších bývá spíše hnědý.

Dub červený je možno využít v parcích, zahradách, ale i na golfových  hřištích ke skupinovým výsadbám, nebo jej pěstovat jako solitéru, která zaujme nejen atraktivně zbarvenými listy, ozdobnými plody a rozložitou strukturou koruny, ale může dobře posloužit i  jako stínící strom.Může být používán k výsadbě atraktivních živých plotů .

 

Výška rostliny

Strom běžně dorůstá výšky okolo 25 m mimořádně až 40 m.

 

Nároky

Nejlépe se rostlině bude dařit na plném slunci, případně v polostínu, ve vlhké, hluboké, kyselé, propustné půdě, ale dokáže se přizpůsobit málo výživným suchým půdám s nízkým pH. Dobře odolává městskému prostředí a suchým oblastem a v našich klimatických podmínkách je plně mrazuvzdorný. Mladé rostliny rostou velmi rychle.

Výsev

Naklíčené semeno zasaďte kořenem dolů tak, aby žalud zůstal na povrchu propustného substrátu a jemně jej přitlačte. Výsev je možný i přímo na stanoviště.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist