Kaktus Hylocereus undatus Balení obsahuje 20 semen | Neo seeds

 
 
Registrace
 
 
 
 

Kaktus Hylocereus undatus Balení obsahuje 20 semen

 
 
Naše cena s DPH:
20 Kč
Naše cena bez DPH:
17,39 Kč
Cena v cizí měně:
0,80 euro
Množství:
93
 
ks
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Balení obsahuje 20 semen

 

 

Popis

Hylocereus undatus pocházející ze Střední Ameriky je popínavý kaktus na skalách a stromech, který pokud nemá oporu, tak se plazí. Tento kaktus má tři žebra jejichž okraj je zvlněný. Jehlovité trny jsou 2 - 4 mm dlouhé. V noci vykvétají nádherné, velké, aromatické květy, 15 - 17 cm v průměru, bílé nebo zelenožluté barvy, měnící se na kulovité až oválné, červené, 6 - 12 cm dlouhé, jedlé, velmi chutné, sladké plody, s bílou dužinou plnou vitamínů a minerálů, hlavně vitaminu C, karotenů a železa. Jsou nízkokalorické a je v nich velké množství vlákniny. Chutí připomínají angrešt nebo vodní meloun. Semena jsou černá. Po prvním roce kaktus rychle roste. Ovoce se prodává pod názvem pitahaya.

 

Výška rostliny

Rostlina dosahuje výšky až 10 m.

 

Nároky

Hylocereus undatus pěstujeme v substrátu na kaktusy. Rostlina v přírodě roste v tropickém klima se značnou vlhkostí, kdy nejnižší teploty nikdy neklesají pod 10 °C. V našich podmínkách doporučujeme v zimě teplotu okolo 16 °C a mírnější zálivku. Dále je dobré rostlině zajistit značnou vlhkost i v létě, polostinné místo, a více vody než u většiny ostatních kaktusů. Během vegetace hnojíme každý týden běžným květinovým hnojivem. Potřebuje oporu.

 

Výsev

Pro zrychlení klíčení je vhodné semínka na pár hodin namočit ve vlažné vodě. Semena vyséváme na povrch písčitého substrátu (např. čistý propraný křemičitý písek). Substrát musí být neustále vlhký. Vlhkost zajišťujeme rosením. Klíčíme při teplotě 25 - 30°C pod sklem na světlém místě, ale ne na přímém slunci. Povrch substrátu je vhodné lehce odvětrávat. Obvykle vyklíčí do týdne

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist