Nastavení soukromí

Pro poskytování služeb používáme soubory cookies. Některé z nich jsou pro fungování webu nutné, zatímco jiné nám pomohou vylepšit váš uživatelský zážitek a rychleji vás navést k tomu, co právě hledáte.
Souhlasíte s používáním všech cookies? Svůj souhlas můžete snadno definovat kliknutím na tlačítko Přijmout vše Přijmout vše Nastavení
 

♣ 10 x naklíčené semeno Palma Phoenix canariensis Zvýhodněná nabídka | Semena, sazenice - zelenina, chilli, rajčata, palmy - neoseeds.cz

 
 
Registrace
 
 
 

♣ 10 x naklíčené semeno Palma Phoenix canariensis Zvýhodněná nabídka

Palma Phoenix canariensis

Palma Phoenix canariensis

 
 
Konečná cena:
84 Kč / balení
Cena v cizí měně:
3,62 Euro
Množství:
1 balení
Termín dodání:
skladem
Počet semen v balení:
10
 
balení
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Balení obsahuje 10 naklíčených semen

 

 

Popis

Phoenix canariensis (Datlovník kanárský) pocházející z Kanárských ostrovů je velice oblíbená nenáročná krásná teplomilná palma vhodná do interiérů a zimních zahrad. Má velké, zpeřené, tmavě zelené listy, uspořádané na vrcholu nevětveného kmene s pozůstatky řapíků.

 

Výška rostliny

Ve své domovině dosahuje výšky až 20 metrů.

 

Květ a plod

Datlovník kanárský je dvoudomý, kvete od března do června, samičí květenství jsou až dva metry dlouhé a mění se na oválné žluté či oranžové plody.

 

Nároky

Mladé rostliny zasaďte do substrátu pro palmy. Na dně pěstební nádoby vytvořte drenážní vrstvu. Umístění rostliny by mělo být na světlém místě. V letním období má ráda tato palma letnění v zahradě v polostínu s dostatečnou zálivkou s přihnojením 1x za 14 dní. Vhodné hnojivo je např. Kristalon Start. Nejlépe se jí daří při teplotě okolo 20 °C. Není mrazuvzdorná, snese bez poškození -5 °C, v zimním období by se teplota měla pohybovat okolo 10 °C, ale díky své odolnosti snese i celoroční pobyt v bytě.

 

Naklíčená semena

Naklíčená semena zasaďte kořenem dolů tak, aby bylo semeno cca 1 - 2 cm pod povrchem substrátu. Použijte lehký propustný substrát.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist