Nastavení soukromí

Pro poskytování služeb používáme soubory cookies. Některé z nich jsou pro fungování webu nutné, zatímco jiné nám pomohou vylepšit váš uživatelský zážitek a rychleji vás navést k tomu, co právě hledáte.
Souhlasíte s používáním všech cookies? Svůj souhlas můžete snadno definovat kliknutím na tlačítko Přijmout vše Přijmout vše Nastavení
 

Okurka salátová "hadovka" Telegraph Improved Balení obsahuje 20 semen | Neo seeds

 
 
Registrace
 
 
 

Okurka salátová "hadovka" Telegraph Improved Balení obsahuje 20 semen

Telegraph Improved

Telegraph Improved

Číslo výrobku:
4-0679-90238-01
Naše cena s DPH:
35 Kč
Naše cena bez DPH:
30,44 Kč
Cena v cizí měně:
1,51 Euro
Množství:
968
 
ks
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Balení obsahuje 20 semen

 

 

Popis

Okurka salátová "hadovka" Telegraph Improved (Cucumis sativus) je italská odrůda s nejdelšími plody mezi okurkami. Plody jsou hladké, tmavě zelené, s vynikající jemnou chutí a dužina obsahuje jen málo semen. Okurka je bohatá na vitamín C a minerály, pomáhá proti zadržování vody v těle a pro nízký obsah kilojoulů je vhodná i při redukční dietě. Okurky se konzumují čerstvé např. do salátů, používají se na zeleninové oblohy, nebo je možné i grilovat a konzervovat.

 

Výška rostliny

Může dosáhnout výšky až okolo 150 - 200 cm.

 

Plod

První sklízíme po 70 dnech až 30 - 45 cm úzké válcovité plody.

 

Nároky

Aby bylo dosaženo správného tvaru plodů bez kroucení je třeba tuto odrůdu popínat. Okurky preferují teplé, slunné místo a hlinitou, humózní, vlhkou půdou bohatou na živiny. V případě sucha zavlažujeme raději větší dávky vody méně často.

 

Výsev a klíčení

Vyséváme na záhon cca 2 cm pod povrch od poloviny dubna do 10. května po 2 - 4 semenech do vzdálenosti 50 až 80 cm v řádku. Meziřádková vzdálenost 80 cm. V případě časných výsevů na pole je možné použití netkané textilie, kterými mohou být okurky přikryté až do doby začátku kvetení.

Rostliny lze předpěstovat při teplotě 20 - 25 °C. Na předpěstování sadby počítejme 3 - 4 týdny před požadovaným termínem výsadby. Výsadbu na záhon provádíme v polovině května.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist