Nastavení soukromí

Pro poskytování služeb používáme soubory cookies. Některé z nich jsou pro fungování webu nutné, zatímco jiné nám pomohou vylepšit váš uživatelský zážitek a rychleji vás navést k tomu, co právě hledáte.
Souhlasíte s používáním všech cookies? Svůj souhlas můžete snadno definovat kliknutím na tlačítko Přijmout vše Přijmout vše Nastavení
 

Okurka salátová "hadovka" Beth Alpha F1 Balení obsahuje 15 semen | Neo seeds

 
 
Registrace
 
 
 
 

Okurka salátová "hadovka" Beth Alpha F1 Balení obsahuje 15 semen

Beth Alpha

Beth Alpha

Naše cena s DPH:
25 Kč
Naše cena bez DPH:
21,74 Kč
Cena v cizí měně:
1 Euro
Množství:
37
 
ks
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Balení obsahuje 15 semen

 

 

Popis

Okurka (Cucumis sativus) salátová "hadovka" Beth Alpha F1 pocházející z Indie je raná, vysoce produktivní odrůda s 12 - 15 cm dlouhými plody středně zelené barvy s velmi tenkou, hladkou slupkou bez trnů a příjemné, osvěžující chuti bez hořkosti. Okurka je bohatá na vitamín C a minerály, pomáhá proti zadržování vody v těle a pro nízký obsah kilojoulů je vhodná i při redukční dietě. Okurky se konzumují čerstvé např. do salátů, používají se na zeleninové oblohy, nebo je možné i grilovat nebo konzervovat.  Plody můžeme sklízet dlouhou dobu, mohou být až do prvních mrazů.

 

Výška rostliny

Rostlina může dosáhnout výšky okolo 170 cm.

 

Plod

Podlouhlé, středně zelené, válcovité plody 12 – 15 cm dlouhé s hladkou slupkou, zrající okolo 55 dní.

 

Nároky

Okurky je možné pěstovat jak s oporou, tak je i nechat plazit po zemi. Preferují teplé, slunné místo a hlinitou, humózní, vlhkou půdou bohatou na živiny. V případě sucha zavlažujeme raději větší dávky vody méně často.

 

Výsev a klíčení

Vyséváme na záhon cca 2 cm pod povrch od poloviny dubna do 10. května po 2 - 4 semenech do vzdálenosti 50 až 80 cm v řádku. Meziřádková vzdálenost 80 cm. V případě časných výsevů na pole je možné použití netkané textilie, kterými mohou být okurky přikryté až do doby začátku kvetení. Rostliny lze předpěstovat při teplotě 20 - 25 °C. Na předpěstování sadby počítejme 3 - 4 týdny před požadovaným termínem výsadby. Výsadbu na záhon provádíme v polovině května.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist