Nastavení soukromí

Pro poskytování služeb používáme soubory cookies. Některé z nich jsou pro fungování webu nutné, zatímco jiné nám pomohou vylepšit váš uživatelský zážitek a rychleji vás navést k tomu, co právě hledáte.
Souhlasíte s používáním všech cookies? Svůj souhlas můžete snadno definovat kliknutím na tlačítko Přijmout vše Přijmout vše Nastavení
 

Hrách dřeňový Kudrnáč balkonový Balení obsahuje 30 g semen | Neo seeds

 
 
Registrace
 
 
 

Hrách dřeňový Kudrnáč balkonový Balení obsahuje 30 g semen

Číslo výrobku:
2-0679-90268-01
Naše cena s DPH:
19 Kč
Naše cena bez DPH:
16,52 Kč
Cena v cizí měně:
0,82 Euro
Množství:
47
 
ks
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Balení obsahuje 30 g semen

 

 

Popis

Hrách dřeňový Kudrnáč (Pisum sativum) je polopozdní odrůda patřící mezi tzv. afila (bezlistý) typ. Listy jsou přeměněny v úponky, světle zelené palisty jsou větší. Hrách je nenáročná rostlina, pěstuje se hlavně kvůli chutným plodům, které obsahují vitamíny. Z vitamínů je zde zastoupen především vitamín A, vitamíny skupiny B a v nezralých semenech i vitamín C. Obsah minerálních látek je okolo 2 - 3 %, převážně draslík, fosfor a hořčík. Nejsou v něm téměř žádné tuky (jen 1 - 2 %) ani sodík. Důležitý je rovněž vysoký podíl dusíkatých látek (20 - 25 %) a obsah 5 - 7 % hrubé vlákniny. Díky tomu je vhodným doplňkem stravy všech, kdo mají potíže se srdcem a je také vhodný v případě oslabené nervové soustavy a jiných funkčních poruch.

 

Výška rostliny

Rostliny jsou kompaktní, díky velkému množství úponů drží vzpřímené a dorůstají do výšky 60 - 70 cm, čimž je tato odrůda vhodná pro pěstování na balkonech.

 

Plod

Plodem jsou ostře zakončené dlouhé lusky, které obsahují 8 - 9 středně velkých zrn tmavě zelené barvy, které dozrávají v průběhu června až července.

 

Nároky

Hrách je nenáročný na půdu, nejlépe se mu daří v lehkých hlinitých půdách. Půdu je třeba přihnojovat podle potřeby fosforečnými a draselnými hnojivy.

 

Výsev a klíčení

Výsev hrachu se provádí na jaře, nejlépe v druhé polovině března až začátkem dubna do volné půdy. Řádky jsou od sebe vzdáleny min. 15 cm, semena v řádku kolem 5 cm a do hloubky 4 - 6 cm.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist