Salát Lollo rosso Balení obsahuje 150 semen | Neo seeds

 
 
Registrace
 
 
 
 

Salát Lollo rosso Balení obsahuje 150 semen

Lollo rosso

Lollo rosso

Naše cena s DPH:
15 Kč
Naše cena bez DPH:
12,40 Kč
Cena v cizí měně:
0,60 euro
Množství:
7
 
ks
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Balení obsahuje 150 semen

 

Popis

Salát Lollo rosso (Lactuca sativa L. var. capitata) pocházející ze středomoří, je velice atraktivní raná odrůda, která se dá pěstovat jak ve foliovnících a sklenících tak i volně na zahradě. Kadeřavé listy jsou na spodu jemně zelené postupně přecházejí do krásně tmavě purpurové barvy. Lze jej skladovat v chladničce v uzavřeném sáčku až týden od sklizně. Listy salátu jsou bohaté na vlákninu, kyselinu listovou, vitamíny A, B, C, K, E a na stopové prvky sodík, draslík a železo. Salát lze v kuchyni použít samostatně, jako přílohu a přízdobu pokrmů, nebo jako součást čerstvých zeleninových salátů.

 

Nároky

Rostlina má ráda slunné stanoviště a přiměřenou pravidelnou zálivku. Na zeminu je nenáročná, preferuje půdy dobře odvodněné a bohaté na organické látky.

 

Výsev a klíčení

Salát vyséváme postupně, má velmi krátkou vegetační dobu 8 – 10 týdnů, z toho se 4 – 6 týdnů předpěstovává sadba. K rychlení probíhajícímu nejlépe při teplotě 20°C vyséváme salát od února. Následně přesazujeme do sadbovačů. Předpěstovanou sadbu vysazujeme ven od dubna, do skleníků a foliovníků od března. Osivo lze vysévat od března do července a vysazuje se do řádků vzdálených od sebe cca 30 cm.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist