2 naklíčená semena Palma Phoenix canariensis | Neo seeds

 
 
Registrace
 
 
 
 

2 naklíčená semena Palma Phoenix canariensis

Konečná cena:
20 Kč
Cena v cizí měně:
0,80 euro
1,03 Dollar
Váha:
1 kg
Množství:
18
 
ks
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Balení obsahuje 2 naklíčená semena

 

Popis

Phoenix canariensis (Datlovník kanárský) pocházejícíz Kanárských ostrovů je velice oblíbená, nenáročná, krásná, teplomilná palma vhodná do interiérů a zimních zahrad. Má velké zpeřené tmavě zelené listy uspořádané na vrcholu nevětveného kmene s pozůstatky řapíků.

 

Výška rostliny

Ve své domovině dosahuje výšky až 20 metrů

 

Květ a plod

Datlovník kanárský je dvoudomý, kvete od března do června, samičí květenství jsou až dva metry dlouhé a mění se na oválné žluté či oranžové plody.

 

Nároky

Mladé rostliny zasaďte do substrátu pro palmy. Na dně pěstební nádoby vytvořte drenážní vrstvu. Umístění rostliny by mělo být na světlém místě. V letním období má ráda tato palma letnění v zahradě v polostínu s dostatečnou zálivkou s přihnojením 1x za 14 dní. Vhodné hnojivo je např. Kristalon Start. Nejlépe se jí daří při teplotě  okolo 20°C. Není mrazuvzdorná, snese bez poškození - 5°C, v zimním období by se teplota měla pohybovat okolo 10 °C, ale díky své odolnosti snese i celoroční pobyt v bytě

 

Naklíčená semena

Naklíčená semena zasaďte kořenem dolů tak, aby bylo semeno cca 1 -2 cm pod povrchem substrátu. Použijte lehký propustný substrát.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist