Chilli Puerto Rican Balení obsahuje 10 semen | Neo seeds

 
 
Registrace
 
 
 
 

Chilli Puerto Rican Balení obsahuje 10 semen

Konečná cena:
28 Kč
Cena v cizí měně:
1,12 euro
1,44 Dollar
Množství:
7
 
ks
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Balení obsahuje 10 semen

 

Popis

Chilli paprička PUERTO RICAN (Capsicum chinense) pocházející ze stejnojmenného ostrova v Karibském moři, je vysoce produktivní odrůda s jasně žlutými, šťavnatými plody připomínající tvar lucerny. Plody mají ovocnou chuť připomínající citrusy, hodí se k přípravě nejrůznějších omáček, nebo je lze i sušit. Pálivost je velmi vysoká, pohybuje se okolo 100 000 - 500 000 jednotek SHU.

 

Výška rostliny

Výška rostliny je plně závislá od prostředí, ve kterém ji pěstujeme a od podmínek, které ji poskytneme. Pohybuje se v rozmezí 40-70 cm.

 

Plod

Plodem chilli papriky jsou lusky tvaru lucerny, které dozrávají ze zelené barvy na žluto-oranžovo-červenou barvu.

 

Nároky

Rostlina vyžaduje dostatek tepla, světla, přiměřenou zálivku (nikoliv přemokření) a humózní substrát, dobře zásobený živinami častým přihnojením. Dobře prospívá na slunných oknech, v zimních zahradách, sklenících, i venku na slunném a chráněném místě během léta.

 

Výsev a klíčení

Před samotným klíčením namočte semena na 24 hodin do vlažné vody. Pro dosažení nejvyšší klíčivosti použijte drcené kokosové vlákno, které je běžně dostupné. Semena s vlhkým kokosovým vláknem vložte do menšího zip sáčku. Klíčíme při teplotě okolo 30°.Takto velmi urychlíte klíčení semen, který začínají klíčit již po několika dnech. Klíčící semena vysaďte do květináče s kokosovým vláknem.
Po zesílení rostlin (narostení 2-4 pravých lístků) vysaďte do výživného substrátu. Při klasickém výsevu klíčení trvá podstatně delší dobu. Uvedený způsob klíčení semen Vám zajistí vyšší procento vyklíčených semen.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist