Řízek Brugmansia Suaveolens Andělská trumpeta | Neo seeds

 
 
Registrace
 
 
 
 

Řízek Brugmansia Suaveolens Andělská trumpeta

 
 
Konečná cena:
15 Kč
Cena v cizí měně:
0,60 euro
0,77 Dollar
Množství:
1
 
ks
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Balení obsahuje čerstvý řízek vel. cca 10 - 12 cm

 

Popis

Brugmansia Suaveolens – je odolný okrasný keř s nádhernými, velkými, sladce vonícími květy, který se původně vyskytuje v jihovýchodní Brazílii. V našich podmínkách se pěstuje jako přenosná okrasná rostlina, která kvete od června do října. Celá rostlina je jedovatá.

 

Výška  keře 

se může pohybovat mezi 1 – 4 m.

 

Květy 

Mimořádně krásné, růžové barvy, 25 až 30 cm dlouhé, převislé, tvarem připomínající trumpetku, proto též český název keře „Andělská trumpeta“.

 

Nároky

Tento keř nemá speciální požadavky na zeminu, ale bude se mu dařit na plném slunci, nebo v  polostínu v půdách, které mají vyšší obsah fosforu a nižší obsah dusíku. U tohoto keře nesmíme zapomínat na pravidelnou zálivku. Nesnáší mráz a proto jej před příchodem mrazů uklidíme do světlé , chladné, ale bezmrazé místnosti. Přesazuje se do běžně dostupného zahradnického substrátu. V případě nedostatku místa můžeme rostlinu i hluboce seříznout. Během zimních měsíců rostlinu zaléváme minimálně, ale nehnojíme. Na jaře řezem upravíme tvar, rostlinu přesadíme a začneme vydatně přihnojovat. Po přenesení ven začneme  zvykat na přímé sluneční světlo. Zpočátku roku doporučuji hnojit spíše hnojivem na nárůst zelené hmoty s vyšším obsahem dusíku ( např. Kristalon start), od června je pak vhodné spíše hnojivo na kvetení ( např. Kristalon plod a květ).

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist