Palma Washingtonia filifera Balení obsahuje 5 semen | Neo seeds

 
 
Registrace
 
 
 
 

Palma Washingtonia filifera Balení obsahuje 5 semen

Naše cena s DPH:
15 Kč
Naše cena bez DPH:
12,40 Kč
Cena v cizí měně:
0,60 euro
Množství:
8
 
ks
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Balení obsahuje 5 semen

 

 

Popis

Washingtonia filifera je nádherná robusní rychle rostoucí palma pocházející z polopouští Kalifornie v USA. Mohutný kmen je pokryt zbytky listů, které vytvářejí kryt. Vějířovité listy šedozelené barvy mají velmi dlouhé řapíky (až 1,5 metru), které jsou pokryty trny, ale s přibývajícím věkem je postupně ztrácejí. Filifera znamená vláknitá, protože charakteristický rys této palmy je, že na koncích listů vytváří jemná vlákna. V našich podmínkách je to interiérová dekorativní palma.

 

Výška rostliny

Rostlina může dorůst výšky až okolo 12 m, v interiéru může mít až 3 metry.

 

Květ a plod

Květenství dlouhé až 3 metry se skládá z malých béžových až růžových květů, plody jsou vejčité a obsahují černé semeno.

 

Nároky

Mladé rostliny zasaďte do substrátu pro palmy. Na dně pěstební nádoby vytvořte drenážní vrstvu. Palma má ráda letnění. Umístění rostliny by mělo být na slunném stanovišti. Rostlina vyžaduje dostatečnou zálivkou s přihnojením 1x za 14 dní hnojivem s vyšším obsahem železa. Je schopna přežít až -12 °C, ale listy se poškodí už při -4 °C. V zimním období je vhodná teplota 5 - 15 °C a v tomto období snížíme zálivku.

 

Výsev a klíčení

Semena namočíme na 2 – 3 dny do vlažné vody, kterou měníme každých 24 hodin. Následuje výsev do propustného substrátu (např. rašelina, kokosové vlákno), který udržujeme lehce vlhký, při teplotě 30 - 35 °C, cca 1 cm hluboko. Klíčí 1 - 4 týdny.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist