naklíčená semena palma Washingtonia filifera - Balení obsahuje 3 naklíčená semena | Neo seeds

 
 
Registrace
 
 
 
 

naklíčená semena palma Washingtonia filifera - Balení obsahuje 3 naklíčená semena

Konečná cena:
20 Kč
Cena v cizí měně:
0,80 euro
1,03 Dollar
Váha:
1 kg
Množství:
5
 
ks
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Balení obsahuje 3 naklíčená semena

 

Popis

Washingtonia filifera je nádherná robusní rychle rostoucí palma pocházející z polopouští Kalifornie v USA. Mohutný kmen je pokryt zbytky listů, které vytvářejí kryt. Vějířovité listy šedozelené barvy mají velmi dlouhé řapíky (až 1,5 metru), které jsou pokryty trny, ale s přibývajícím věkem je postupně ztrácejí. Filifera znamená vláknitá, protože charakteristický rys této palmy je, že na koncích listů vytváří jemná vlákna. V našich podmínkách je to interiérová dekorativní palma.

 

Výška

Rostlina může dorůst výšky až okolo 12 m, v interiéru může mít až 3 metry.

 

Květ a plod

Květenství dlouhé až 3 metry se skládá z malých béžových až růžových květů, plody jsou vejčité a obsahují černé semeno.

 

Nároky

Mladé rostliny zasaďte do substrátu pro palmy. Na dně pěstební nádoby vytvořte drenážní vrstvu. Palma má ráda letnění. Umístění rostliny by mělo být na slunném stanovišti. Rostlina vyžaduje dostatečnou zálivkou s přihnojením 1x za 14 dní hnojivem s vyšším obsahem železa. Je schopna přežít až -12°C, ale listy se poškodí už při -4°C. V zimním období je vhodná teplota 5-15°C a v tomto období snížíme zálivku.

 

Naklíčená semena

Naklíčená semena zasaďte kořenem dolů tak, aby bylo semeno cca 1-2 cm pod povrchem substrátu. Použijte lehký propustný substrát.

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist