Fazol Xera nano Balení obsahuje 30 semen | Neo seeds

 
 
Registrace
 
 
 
 

Fazol Xera nano Balení obsahuje 30 semen

XERA NANO

XERA NANO

Naše cena s DPH:
17 Kč
Naše cena bez DPH:
14,78 Kč
Cena v cizí měně:
0,68 euro
Množství:
3
 
ks
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Balení obsahuje 30 semen

 

 

Popis

Fazol Xera nano (Phaseolus vulgaris) je keříčková italská, raná odrůda fazole, ze které se sklízí čerstvý lusk. Tato odrůda má jemnou chuť a je velmi produktivní. Fazole jsou zdrojem rostlinných bílkovin, vlákniny, železa, zinku, vápníku, draslíku, vitamínu C a vitamínů skupiny B. Fazole jsou doporučovanou potravinou při redukčních dietách, působí močopudně, posilují srdce a krevní oběh. Díky těmto jejím vlastnostem našly široké uplatnění v kuchyni.

 

Výška rostliny

Rostlina dorůstá výšky 45 - 55 cm.

 

Plod

Plodem jsou dlouhé, úzké, rovné lusky dozrávající do tmavě zelené barvy, dlouhé 13 - 14 cm. Doba zrání je přibližně 55 - 60 dní.

 

Nároky

Rostlina má ráda slunné stanoviště, lehčí písčitohlinitou propustnou půdu s dostatkem humusu a vápníku, dostatečnou pravidelnou zálivku a občasné přihnojení hnojivem s obsahem dusíku. Nesnáší kyselé půdy.

 

Výsev

Vyséváme od května do července, pokud teplota půdy neklesá pod 10 °C , do hnízd po 3 - 4 semenech do hloubky 4 - 7 cm. Spon výsevu 35x35 cm, nebo do řádků vzdálených od sebe 30 - 40 cm. Vzdálenost v řádku by měla být cca 15 - 20 cm.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist