Fazol Dolico Dalľocchio Veneto - nano Balení obsahuje 30 semen | Neo seeds

 
 
Registrace
 
 
 
 

Fazol Dolico Dalľocchio Veneto - nano Balení obsahuje 30 semen

DOLICO DALL´OCCHIO VENETO NANO

DOLICO DALL´OCCHIO VENETO NANO

Naše cena s DPH:
21 Kč
Naše cena bez DPH:
18,26 Kč
Cena v cizí měně:
0,84 euro
Množství:
1
 
ks
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Balení obsahuje 30 semen

 

 

Popis

Fazol Dolico Dalľocchio Veneto - nano (Phaseolus vulgaris) je italská pozdní odrůda keříčkového typu, která tvoří dlouhé tmavě zelené lusky. Odrůda je určená pro sklizeň celých lusků, které jsou vhodné pro přímou konzumaci, nebo je možné je uložit pro pozdější použití do mrazícího boxu. Po zaschnutí rostliny se v kuchyni využívají semena. Fazole jsou zdrojem vlákniny, rostlinných bílkovin, železa, zinku, vápníku, draslíku, vitamínu C a vitamínů skupiny B. Jsou doporučovanou potravinou při redukčních dietách, působí močopudně, posilují srdce a krevní oběh. Právě díky těmto jejím vlastnostem našly široké uplatnění v kuchyni.

 

Výška rostliny

Rostlina dorůstá výšky okolo 40 - 50 cm.

 

Plod

Plodem jsou cca 15 - 25 cm dlouhé mírně prohnuté tmavě zelené lusky, které obsahují semena barvy bílé kávy ledvinovitého tvaru s charakteristickou tmavě hnědou skvrnou.

 

Nároky

Rostlina má ráda slunné stanoviště, lehčí písčitohlinitou propustnou půdu s dostatkem humusu a vápníku, dostatečnou pravidelnou zálivku a občasné přihnojení hnojivem s obsahem dusíku. Nesnáší kyselé půdy.

 

Výsev

Vyséváme od května do července, pokud teplota půdy neklesá pod 10 °C, do hnízd po 3 - 4 semenech do hloubky 4 - 7 cm. Spon výsevu 35x35 cm, nebo do řádků vzdálených od sebe 30 - 40 cm. Vzdálenost v řádku by měla být cca 15 - 20 cm.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist