Fazol zahradní Bobis D'Albenga Balení obsahuje 30 semen | Neo seeds

 
 
Registrace
 
 
 
 

Fazol zahradní Bobis D'Albenga Balení obsahuje 30 semen

Bobis D´albenga

Bobis D´albenga

Naše cena s DPH:
21 Kč
Naše cena bez DPH:
18,26 Kč
Cena v cizí měně:
0,84 euro
Množství:
32
 
ks
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Balení obsahuje 30 semen

 

 

Popis

Fazol zahradní Bobis D'Albenga (Phaseolus vulgaris) je poloraná italská odrůda keříčkového typu, která tvoří dlouhé žíhané lusky. Odrůda je určená pro sklizeň celých lusků, které jsou vhodné pro přímou konzumaci i ke konzervaci. Lusky postupně otrháváme. Fazole jsou zdrojem vlákniny, rostlinných bílkovin, železa, zinku, vápníku, draslíku, vitamínu C a vitamínů skupiny B. Jsou doporučovanou potravinou při redukčních dietách, působí močopudně, posilují srdce a krevní oběh. Díky těmto jejím vlastnostem našly široké uplatnění v kuchyni.

 

Výška rostliny

Rostlina dorůstá výšky okolo 30 - 45 cm.

 

Plod

Plodem jsou cca 10 - 12 cm dlouhé mírně prohnuté melírované lusky bez pergamenové vrstvy, které obsahují melírovaná semena ledvinovitého tvaru. Doba zrání je přibližně 51 - 60 dní.

 

Nároky

Rostlina má ráda slunné stanoviště, lehčí písčitohlinitou propustnou půdu s dostatkem humusu a vápníku, dostatečnou pravidelnou zálivku a občasné přihnojení hnojivem s obsahem dusíku. Nesnáší kyselé půdy.

 

Výsev

Vyséváme od května do července, pokud teplota půdy neklesá pod 10 °C , do hnízd po 3 - 4 semenech do hloubky 4 - 7 cm. Spon výsevu 35x35 cm, nebo do řádků vzdálených od sebe 30 - 40 cm. Vzdálenost v řádku by měla být cca 15 - 20 cm.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist