Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
 

Chilli Zimbabwe black Balení obsahuje 10 semen | Neo seeds

 
 
Registrace
 
 
 
 

Chilli Zimbabwe black Balení obsahuje 10 semen

Naše cena s DPH:
25 Kč
Naše cena bez DPH:
21,74 Kč
Cena v cizí měně:
1 Euro
Množství:
98
 
ks
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Balení obsahuje 10 semen

 

 

Popis

Chilli Zimbabwe black (Capsicum annuum) pocházející ze Zimbabwe je rostlina nápadná svými purpurově zabarvenými listy. Poskytuje vysoké výnosy plodů, které mají zajímavou chuť (používají se jak čerstvé tak sušené) a přidávají se např. do salátů nebo na ozdobení nejrůznějších jídel. Pálivost papriček je střední 20 000 - 30 000 SHU (Scoville heat units). Chilli Zimbabwe black je možno použít i jako dekoraci.

 

Výška rostliny

Výšku rostliny ovlivňují podmínky, ve kterých žije. Při správné péči je průměrná výška: 30 - 50 cm.

 

Plod

Plodem je velké množství malých (cca. 3 cm dlouhých) a štíhlých papriček, které dozrávají od tmavě fialové až po jasně červenou

 

Nároky

Chilli papričky jsou velmi citlivé na chlad. Rostlina vyžaduje teplé slunné stanoviště, humózní substrát, dobře zásobený živinami častým přihnojením. Malé rostliny přihnojte hnojivem s vyšším obsahem dusíku, například Kristalon Start, Ledek atd. V době, kdy rostlina nasazuje na květ, použijte hnojiva s vyšším obsahem draslíku a fosforu např. Kristalon Plod a květ. Při pěstování za oknem je možný celoroční výsev, při venkovním pěstování vyséváme již v lednu až únoru.

 

Výsev a klíčení

Před samotným klíčením namočte semena na 24 hodin do vlažné vody. Pro dosažení nejvyšší klíčivosti použijte drcené kokosové vlákno, které je běžně dostupné. Semena s vlhkým kokosovým vláknem vložte do menšího zip sáčku. Klíčíme při teplotě okolo 30 °C. Takto velmi urychlíte klíčení semen, která začínají klíčit již po několika dnech. Klíčící semena vysaďte do květináče s kokosovým vláknem. Po zesílení rostlin (narostení 2 - 4 pravých lístků) vysaďte do výživného substrátu. Při klasickém výsevu klíčení trvá podstatně delší dobu. Uvedený způsob klíčení semen Vám zajistí vyšší procento vyklíčených semen.

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist