Chilli Trinidad Moruga Scorpion Chocolate Balení obsahuje 10 semen | Neo seeds

 
 
Registrace
 
 
 
 

Chilli Trinidad Moruga Scorpion Chocolate Balení obsahuje 10 semen

Konečná cena:
45 Kč
Cena v cizí měně:
1,80 euro
2,31 Dollar
Množství:
31
 
ks
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Balení obsahuje 10 semen

 

Popis

Chilli Trinidad Moruga Scorpion Chocolate (Capsicum chinense) poskytuje vysoké výnosy čokoládově zbarvených chilli papriček s příjemnou mírně nasládlou příchutí a extra silnou pálivostí přesahující až 2 000 000 SHU.

Čerstvé, nebo sušené papričky jsou vhodnou přísadou do omáček, polévek, gulášů a jiných pikantních pokrmů.

 

Výška rostliny

Je plně závislá od prostředí, ve kterém ji pěstujeme a od podmínek, které ji poskytneme. V našich podmínkách se výška pohybuje se v rozmezí 70 - 100 cm.

 

Plod

Velmi netradiční krásný plod, v plné zralosti čokoládově zbarvený dorůstající velikosti 3 - 5 cm. Na povrchu zvrásněný mnoha malými důlky, pokožka je lesklá. Standardní plod je zploštělý, po obvodu členěný na několik dílků. Plody dosahují rekordní pálivosti  2,009,231 SHU.

 

Nároky 

Rostlina vyžaduje teplé slunné stanoviště, humózní substrát, dobře zásobený živinami častým přihnojením. Malé rostliny přihnojume hnojivem s vyšším obsahem dusíku, například Kristalon Start, ledek atd. V době, kdy rostlina nasazuje na květ, použijeme hnojiva s vyšším obsahem draslíku a fosforu např. Kristalon Plod a Květ. Sazenice  je vhodné vysazovat vždy po dvou těsně vedle sebe. Při pěstování za oknem je možný celoroční výsev, při venkovním pěstování vyséváme již v lednu až únoru. 
 

Výsev - Klíčení

Před samotným klíčením namočíme semena na 24 hodin do vlažné vody. Pro dosažení nejvyšší klíčivosti, použijeme pro klíčení drcené kokosové vlákno, které je běžně dostupné. Semena s vlhkým kokosovým vláknem můžeme vložit do menšího zip sáčku, klíčí při teplotě okolo 30°C. Takto velmi urychlíme klíčení semen, která začínají klíčit již po několika dnech. Klíčící semena vysadíme do květináče s kokosovým vláknem. Po zesílení rostlin (2 - 4 pravých lístků) je vysadíme do výživného substrátu. Při klasickém výsevu u této chilli papriky může klíčení trvat i déle než měsíc. Uvedený způsob klíčení semen Vám zajistí vyšší procento úspěšnosti.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist