Fazol Satelit Balení obsahuje 30 semen | Neo seeds

 
 
Registrace
 
 
 
 

Fazol Satelit Balení obsahuje 30 semen

Satelit

Satelit

Naše cena s DPH:
29 Kč
Naše cena bez DPH:
25,22 Kč
Cena v cizí měně:
1,16 euro
Množství:
57
 
ks
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Balení obsahuje 30 semen

 

 

Popis

Fazol Satelit (Phaseolus vulgaris) je keříčková francouzská, velmi raná odrůda fazole, bez pergamenu. Tato fazol je určená k pěstování na čerstvý lusk, plodí až do příchodu prvních mrazů, proto jej doporučujeme pro opakované výsevy. Lusky lze použít v kuchyni k tepelnému zpracování, chuť těchto lusků nejlépe vynikne, když je podusíme na másle a jemně osolíme, konzervování a mražení. Jsou zdrojem vlákniny, železa, zinku, vápníku, draslíku, vitamínu C a vitamínů skupiny B. Fazole jsou doporučovanou potravinou při redukčních dietách, působí močopudně, posilují srdce a krevní oběh. Díky těmto jejím vlastnostem našly široké uplatnění v kuchyni.

 

Výška rostliny

Rostlina dorůstá výšky 40 - 45 cm.

 

Plod

Plodem jsou cca 10 - 15 cm dlouhé, velmi tenké lahůdkové lusky (jen cca 7 mm) dozrávající do středně zelené barvy, obsahující drobnější černá semena ledvinovitého tvaru. Doba zrání je přibližně 70 - 75 dní.

 

Nároky

Rostlina má ráda slunné stanoviště, lehčí písčitohlinitou propustnou půdu s dostatkem humusu a vápníku, dostatečnou pravidelnou zálivku a občasné přihnojení hnojivem s obsahem dusíku. Nesnáší kyselé půdy.

 

Výsev

Vyséváme od května do července, pokud teplota půdy neklesá pod 10 °C, do hnízd po 3 - 4 semenech do hloubky 4 – 7 cm. Spon výsevu 35x35 cm nebo do řádků vzdálených od sebe 30 - 40 cm. Vzdálenost v řádku by měla být cca 15 - 20 cm.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist