Arménská okurka Tortarello Bianco Abruzzese Balení obsahuje 10 semen | Neo seeds

 
 
Registrace
 
 
 
 

Arménská okurka Tortarello Bianco Abruzzese Balení obsahuje 10 semen

Tortarello Bianco Abruzzese

Tortarello Bianco Abruzzese

 
 
Naše cena s DPH:
21 Kč
Naše cena bez DPH:
18,26 Kč
Cena v cizí měně:
0,84 euro
Množství:
36
 
ks
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Balení obsahuje 10 semen

 

 

Popis

Arménská okurka (Cucumis melo var. Flexuosus) nebo také „divoká okurka“ Tortarello Bianco Abruzzese je hojně plodící rostlina, která snadno a rychle roste. Pochází z Itálie, z městečka Abruzzi a z botanického hlediska je to málo známá a zvláštní odrůda melounu cukrového, který se sklízí ještě v nezralém stavu, kdy chutná a má stejné využití jako okurky. Bílé plody (dlouhé asi 45 - 80 cm) válcovitého tvaru s velmi jemnou slupkou která se nemusí loupat a podélnými rýhami, mají uvnitř menší bílá semínka. Oproti okurkám je Tortarello lépe stravitelné, nikdy nebývá hořké a pokud jej necháte dozrát, připomíná spíše meloun. Je to charakteristické zdravé a chutné jídlo středomořské stravy, vhodné k přímé konzumaci nebo na přípravu různých druhů salátů. Sklízíme v srpnu až září.

 

Nároky

Tortarello je plodina s vysokými nároky na teplo, světlo a vodu. Vyžaduje lehčí záhřevnou humózní půdu bohatou na živiny nejlépe hlinitopísčitou. Vhodné je přihnojení chlévským hnojem. Pro zvýšení teploty půdy, které podpoří růst a vývoj rostliny a též urychlí první sklizeň a výnosy se doporučuje použití černé netkané textilie nebo polyethylenové fólie.

 

Výsev a klíčení

Tortarello se pěstuje ze semen, která vyséváme od března až do dubna, do nádoby s propustným substrátem cca 2 cm pod povrch. Semena klíčí při teplotě okolo 20 - 25 °C. Po vyklíčení a zesílení rostlinek, přesadíme do sadbovačů. Vysévat můžeme přímo ven v červnu až červenci po 2 – 3 semenech, v řádku 50 – 60 cm od sebe, do řádků vzdálených cca 100 cm. Malé sazenice vysazujeme počátkem června do řádků vzdálených rovněž 100 cm.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist